Muzaffer Koşan

Havaların soğumasıyla birlikte buz manzarasının arttığı Ergan Dağı, kartpostallık görüntü oluşturdu.Erzincan Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi’nde suni kar üretimi için kullanılan kar göletinin yüzeyi soğuk havayla birlikte buz tuttu. Erzincan’da kar yağışı olmamasına rağmen hava sıcaklıklarının gece eksi 5 derecelere düşmesi dolayısıyla Ergan Dağı Kayak Merkezinde bulunan göl buz tuttu. Buz tutan bölgede bulunan ördek ve kazlar buz kaplı göletin üzerinde gezinirken ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Ergan Dağı Kayak merkezine gelen vatandaşlar buz tutan gölün manzarasının çok güzel olduğunu belirterek sadece kayak yapmak için değil manzarayı görmek için bile Ergan Dağına gelebileceklerini söylediler.

Vatandaşlar: “Erzincan’ın doğa güzelliklerinden biri de Ergan Dağı. Hafta sonları da cıvıl cıvıl oluyor. Tabii bu mevsim de kar yağması ile biraz soğuk havalar. Ergan dağında ki bu güzel göl de şuan buz tutmuş durumda. Ördeklerde buzun üzerinde kalmış. Geziyorlar. Ama bu doğa güzelliği harika. Herkesin gelip görmesini tavsiye ederim” , “Gördüğünüz üzere Erzincan Ergan Dağında müthiş bir doğal güzellik var. Bu doğal güzelliği de buraya gelmek ile ancak görebilirsiniz. Pistler gayet güzel. Fiziksel şartlar çok iyi. Erzincan artık Türkiye’de belli bir noktaya gelmiş durumda. Donmuş gölün üzerinde kazları bile seyretmek bir zevk olsa gerek. Manzara da çok güzel. Bütün Erzincan’ı hatta bütün Türkiye’yi buraya bekliyoruz” dediler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here