Muzaffer Koşan

Eğitime Destek Platformu Erzincan İl koordinatörlüğü Koordinasyon Kurulu Toplantısı KYK sosyal tesisleri toplantı salonunda Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu’nun katılımı ile yüz yüze gerçekleştirildi.

Eğitime Destek Platformu Erzincan İl koordinatör yardımcısı Hasan Çakmak modatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, İl Müftüsü Burhan Çakır, Gençlik Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer Doğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb, Eğitime Destek Platformu Erzincan İl koordinatörü Ali Şimşek, Platform üyesi Dernek ve Vakıf başkanları ile okul müdürleri katıldı.

Evrensel Hafızlar Derneği kursiyeri Hafız Ahmet Yasin Kocatürk’ün Okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti sonrası açılış konuşmasını yapan Eğitime Destek Platformu Erzincan İl koordinatörü Ali Şimşek yıl içerisinde yapılan çalışmalar ve yapılacak olan çalışmalar üzerine bilgi verdi.

Platform üyeleri ve kurum müdürlerinin bilgilendirmelerinin ardından il Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl müftülüğü ile genelinde ki verileri paylaştılar.

Erzincan genelinde eğitim üzerine değerlendirmeleri yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün destekleme ve yenileme çalışmalarının önemine değinerek Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve Gençlik spor il müdürlüğü arasında yapılan protokoller ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır, Erzincan genelinde Kur’an Kursları ve Hafızlık eğitimleri üzerine sunum yaptı. 4-6 yaş gurubunun eğitiminin önemine vurgu yaparak il milli eğitim müdürlüğü ile birlikte yürütülen projeler ve devam eden yaz Kur’an kursları hakkında bilgi verdi.

Gençlik Spor il Müdürü Volkan Burak Mumcu yapılacak olan sportif ve sosyal çalışmalar üzerine bilgilendirme yaptı.

Toplantıya katılım sağlayan STK temsilcilerinin konuşmalarının ardından, son olarak EDEP Erzincan il koordinatörlüğü Temmuz ayı toplantısına hatip olarak katılan Gençlik ve Spor bakan yardımcısı Sinan Aksu, Gençlik ve spor bakanlığı, Diyanet işleri ve Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde gerçekleştirilecek olan ortak projeler üzerine bilgilendirmede bulundu. Erzincan genelinde akademik başarı kadar sportif başarılarında önemli olduğunu söyleyen Aksu, Erzincan’da yüzme bilmeyen Kalmasın, Haydi Ergan’a kayağa okurum sporumu da yaparım gibi önemli projeler var. İnşallah PANDEMİ sonrasında Gençlik spor il müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yapacağı protokol ile mutlaka her öğrencinin bir spor Branşına yönlendirilebileceğini söyledi.

Toplantıya katılım sağlayan Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Önemli bir toplantı olduğunu ve toplantının oldukça verimli geçtiğini belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Eğitime Destek Platformu öğrenciler ve velilerin eğitimde bilgilendirilmesi amacıyla ve eğitimle ilgili tespit edilen sorunların çözümü için ilgili kamu kurumları ile eş güdümlü olarak sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yürütüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here