Muzaffer Koşan

Ülkü Ocakları Erzincan İl Başkanlığı Kurban Bayramı münasebetiyle Ülkü Ocakları Genel Merkezi ve Avrupa Türk Federasyon İşbirliğinde 120 Kurban kesimi ve dağıtımı organize edildi.Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde ikamet eden Ahıska Türklerine gönderilmek üzere vekalet kesimler sağlanarak ihtiyaç sahiplerinin evlerine Ülkü Ocakları Erzincan İl Başkanlığı tarafından ulaştırarak yüzlerce ailenin sevincine ortak oldular.

Ülkü Ocakları Erzincan İl Başkanı Vasfi Karatape, Kurban kesimleri ve dağıtımlarıyla ilgili açıklamalarda bulunarak; “Liderimiz Devlet Bahçeli ve Genel Başkanımız Sinan Ateş’ in talimatları İstanbul Milletvekilimiz olan Avrupa Türk Federasyonu Başkanı Cemal Çetin’ in aracılığı ile ihtiyaç sahipleri için gönderilen vekalet kurbanları Erzincan Ülkü Ocakları tarafından dağıtıldı. Avrupa’ da yaşayan vatandaşlarımız tarafından Üzümlü ilçemizde ikamet eden Ahıska Türkleri için gönderilen kurbanlıkların kesimleri sağlanarak ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırıldı. Yapılan hayırların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında görevimizi yapmış olmanın huzurunu yaşıyor bu duyguları yaşamımıza vesile olan Avrupa’ daki vatandaşlarımızın ibadetlerinin kabulünü ve Mübarek Kurban Bayramının Türk-İslâm Âlemine hayırlar getirmesini diliyor ve diyoruz ki Paylaştıkça Çoğalacak, Çoğaldıkça Güçleneceğiz’’ diye açıklamada bulundu.

Öte yandan Gerçekleştirilen Kurban kesimi ve dağıtımı programına MHP İl Başkanı Salih Aksu’da eşlik ederek yüzlerce ailenin sevincine ortak oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here