Muzaffer Koşan
İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Erzincan da ki tüm okul müdürleri ile telekonferans yöntemi ile bir toplantı yapılarak 12 Ekim 2020 tarihinde başlayacak yüz yüze eğitim ile ilgili alınması gereken tedbirler konusunda toplantı düzenlendi.
İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik, İl Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Gülşah Taş’ın katılımı ile İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve Erzincan’da ki tüm okul müdürlerinin telekonferans katılımı ile bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, konuşmasında 12 Ekim 2020 tarihinde başlayacak yüz yüze eğitim uygulaması ile ilgili alınacak tedbirler konusunda bilgi verdi.
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik, konuşmasında; bundan sonraki süreçte okullar ile daha yakın bir iş birliği içerisinde olacaklarını, kontrollü sosyal hayata geçiş ile birlikte gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini, önümüzdeki haftanın herkes için daha kritik bir süreç olduğunu, maske, mesafe ve temizlik konusunun çok önemli olduğunu, bu konuda gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini, Sağlık Bakanlığınca hazırlanan rehberde yer alan hususların sorularımıza cevap olacağını, sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için hep birlikte titizlik gösterileceğini, pandemi sürecinin topyekûn bir mücadele olduğunu, bu mücadelenin toplumsal destekle yürütüleceğini belirterek yeni eğitim öğretim yılının ilimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.
İl Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Gülşah Taş, konuşmasında, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan rehberde eğitim kurumları ile ilgili alınacak tedbirlerden bahsetti. Daha sonra gelen sorulara cevap verilerek toplantı sona erdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here