Muzaffer Koşan

“Yazarlar Okullarda” Projesi kapsamında Yazar Özgür Balpınar, öğrencilerle buluştu.

Candır Kitap Can Hep Birlikte Okuyor Erzincan “Yazarlar Okullarda” projesi kapsamında 6-7 Şubat 2020 tarihlerinde Yazar Özgür Balpınar, İliç ve Refahiye ilçelerindeki öğrencilerle söyleşi ve imza etkinliğinde bir araya geldi.

Yazar Balpınar, öğrencilerle keyifli buluşmalar gerçekleştirdiğini belirterek, gördüğü ilgiden ve çocukların kitap okuma sevgisinden oldukça hoşnut olduğunu dile getirdi. İlimizde kısa bir gezi de yapan yazar,  şehrimizi çok beğendiğini vurguladı.

Yazar Balpınar söyleşi sonrasında öğrencilerle keyifli buluşmalar gerçekleştirdiğini belirterek, gördüğü ilgiden ve çocukların kitap okuma sevgisinden oldukça hoşnut olduğunu dile getirdi. Balpınar Erzincan’da kısa bir gezi de yaptığını belirterek,  Erzincan ve ilçelerini de çok beğendiğini vurguladı.

21 Aralık 1989’da Adana’da doğdu. Yazma merakı çocuk yaşlarda ortaya çıktı. Öğretmenlerinin de yönlendirmesiyle bu süreci ileriki dönemlere taşıdı. Üniversitedeyken pek çok dergilerde öyküleri yayımlandı ve bazı dergi oluşumlarında aktif olarak yer aldı. Üniversite sonunda ilk romanı Göğü Yere İndirelim ’i tamamladı. Romanlarında; hiçbirini ayırmaksızın bütün canlıları çok sevmek, zorluklar karşısında mücadele etmek, umutlu olmak, çevre bilinci kazanmak, duyarlı olmak, empati yapabilmek, ırkçılığa ve bütün ötekileştirmelere karşı olmak, haksızlıkların karşısında durmak, doğa sevgisi kazanmak ve bu sevgiyi başkalarına aşılamak, bakış açısını değiştirebilmek, modern hayatın gelişmesiyle yozlaşan değerlerimizi hatırlamak, en temel duygularımızı (aile ve arkadaşlık bağı, birliktelik, sevgi, saygı) unutmamak vb. mesajlar vererek daha güzel bir dünya yaratabileceğimizin mümkün olduğunu göstermek istiyor.

Candır Kitap Can Hep Birlikte Okuyor Erzincan “Yazarlar Okullarda” projesi ile Erzincan genelinde bulunan her kademedeki tüm okullardaki öğrencilerin severek ve isteyerek düzenli kitap okumayı bir yaşam tarzı haline getirmek ve ilimizdeki akademik başarıyı artırma yönünde kitap okumanın öneminin fark edilmesi. Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak; öğrencilerin kendini ifade etmelerinin, iletişim ve sosyal becerilerinin gelişmesini desteklemek amaçlanıyor.

Bu yolla öğrencilerin analitik düşünen, düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden, algılama gücü yüksek, yorum ve sentez yapabilen, sorgulayan, tartışan, doğruların tek noktadan değil çeşitli bakış açılarıyla ortaya çıkacağını kavramış, güzellik duygusu ve estetik anlayışı gelişmiş, kültürlü, milli ve manevi değerlere sahip yüksek karakterli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamak amaçlanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here