Muzaffer Koşan

Erzincan İl Müftülüğü tarafından Yaz Kur’an Kurslarına giden çocuklara yönelik olarak Yaz Kur’an Kursları şenliği düzenlendi.

Düzenlenen şenlikte çocukların iyi vakit geçirebilmeleri için yarışmalar, farklı atölye çalışmaları, eğlenceli oyunlar ve palyaço gösterileri düzenlendi.

Atatürk parkında düzenlenen etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Daha sonra program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Programda bir konuşma yapan Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin, düzenlenen programın Kaynaşma, sevgiyi paylaşma, bütünleşme amacı ile düzenlendiğini belirterek; “Kuran eğitimi almak için yaz tatillerinden fedakârlık ederek camilerimizde kuran kurslarımızı dolduran sevgili çocuklarımızın yaz kurslarının 1. Dönemi bitimine yakın toplanmış bulunuyoruz.

Bu şenliklerin bir anlamı var. Kaynaşma, sevgiyi paylaşma, bütünleşme amacı ile bir takım etkinlikler yapılacak. Bu sayede çocuklarımızın kendilerine olan güvenlerini artırmak amaçlanmaktadır. Bu şenliğin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Cuma gününden itibaren pazartesine kadar 15 Temmuz Demokrasi Günü yıl dönümü münasebetiyle çeşitli programlar icra edilecek. Cuma namazı dörtyolda yer altı çarşısı üzerinde kılınacak, pazarteside akşam ve yatsı yine aynı yerde kılınacak. Ayrıca öğretmen ve öğrencilerin oluşturduğu 13 Temmuz saat 14.30’da müftülük konferans salonunda etkinliklerimiz olacak. Oraya herkesi bekliyorum. Orada 15 Temmuzu çocuklarımızın zihinlerine kazımamız lazım. İhanet şebekelerinin çocuklarımızın zihinlerini kapmamaları için elimizden gelen her şeyi yapmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

İl Müftüsü Çetin’in konuşmasının ardından Erzincan Piri Sami Kur’an Kursu 4-6 yaş gurubunun semazen gösterisi miniklerin ilahi okuması ve sonrasında, çeşitli yarışmalar yapıldı. Program Eğlenceli oyunlar, farklı atölye çalışmaları ve katılan öğrencilere değişik ödüllerin verilmesi ile sona erdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here