Muzaffer Koşan

Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden Yusuf Mert Deprem ve Mehmet Alperen Toprak tarafından yazılım alanında hazırlanan “Yatağa Bağımlı Hastalar için Gözlükle İletişim Sistemi” adlı proje TÜBİTAK bilim insanı destek programları başkanlığınca düzenlenen 50. lise öğrencileri araştırma projeleri yarışması kapsamında Erzurum Bölge sergisine davet edildiği açıklandı.

Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden Yusuf Mert Deprem ve Mehmet Alperen Toprak tarafından yazılım alanında hazırlanan “Yatağa Bağımlı hastalar için gözlükle iletişim sistemi” projesi Yatağa bağlı hastalara umut olacak.

Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden Yusuf Mert Deprem ve Mehmet Alperen Toprak tarafından yazılım alanında hazırlanan “Yatağa Bağımlı Hastalar için Gözlükle İletişim Sistemi” adlı proje TÜBİTAK bilim insanı destek programları başkanlığınca düzenlenen 50. lise öğrencileri araştırma projeleri yarışması kapsamında Erzurum Bölge sergisine davet edildiği açıklandı. Yapılan açıklamada Projenin Danışman Öğretmeni Ozan Eroğlu’nu tebrik eder, proje öğrencilerimize Erzurum Bölge sergisinde başarılar dileriz dedi.

100 PROJENİN 15’İ ERZİNCAN’DAN

Öte yandan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında ortaöğretim öğrencilerinin hazırladığı ve ön elemeyi geçerek bölge finaline katılmaya hak kazanan 100 projenin 15’i Erzincan’dan.

  1. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında 12 bölge merkezinde yapılacak bölge sergilerine davet edilen projelerin listesi açıklandı. Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır illerini kapsayan, Erzurum bölgesinde davet edilen 100 Projenin 15’i Erzincan’dan. Davet edilen projeler 25-28 Şubat tarihleri arasında Erzurum’da Bölge sergisinde, jüri üyeleri tarafından bölge birincileri seçilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here