Muzaffer Koşan

Ramazan ayı coşkusu devam ediyor. Erzincan’da 100. Yıl Atatürk Huzurevi sakinleri Ramazan ayında da yalnız kalmıyor. Huzurevi sakinleri iftar sofralarını bazen gençlerle, bazen kurum çalışanları ile bazen de kendileri ziyarete gelen aileler ile paylaşıyorlar.

  1. Yıl Atatürk Huzurevi sakinlerinin iftarda misafirleri üniversite öğrencileri ve Genç Kızılay üyeleri oldu. Gençlerle birlikte aynı sofrada olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden huzurevi sakinleri hayatımızın bütün yorgunluğunu bu huzurevinde attık. Personeller, idareciler bize yoğun ilgi gösteriyor. Sanki bizim çocuklarımızmış gibi torunlarımızmış gibi bile yakından ilgileniyorlar. Ramazan çok güzel geçiyor. Misafirlerimiz oluyor devamlı. Ziyaretimize gelenlerde ayrıca teşekkür ederiz” dediler.

Huzurevi sakinlerini ziyaret eden gençler ise huzurevi sakinleri ile birlikte olmaktan mutlu olduklarını dile getirdiler.

Erzincan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammer Doğan; “Bugün gönül soframızı her zamankinden biraz daha büyük olarak ailemiz ile yeni fertlere açtık. Gençlerimiz ile yaşlılarımız aynı sofrada birleştirip bir iftar programı düzenledik. Gençlere yaşlılarımız kendi hayat tecrübelerini deneyimlerini yaşadıkları hayatı aktaracaklar. Gençlerimizde onların hayat hikayelerinden bir ders çıkaracaklar. Böylece kuşaklar arası bir köprü oluşturmuş olacağız. Kuşaklar birbirini daha iyi anlayacak. Ülkemiz ve milletimiz için de daha iyi bir hizmet olacak. Bu iftar soframız da bunun bir başlangıcıdır” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here