Muzaffer Koşan

Erzincan’ın Karasal ve İç Su Ekosistemleri Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme İşi kapsamında yapılan Tür İzleme çalışmaları kapsamında izlenecek türlerden olan Yaban Keçileri görüntülendi.

Erzincan İlinin Karasal ve İç Su Ekosistemleri Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme İşi kapsamında Şube Müdürlüğümüz personelleri tarafından yapılan Tür İzleme çalışmaları sırasında kayadan tuz ihtiyaçlarını karşılamakta olan Yaban Keçileri görüntülendi.

TUZ İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAKTA OLAN YABAN KEÇİLERİ GÖRÜNTÜLENDİ

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü personelleri tarafından yapılan Tür İzleme çalışmaları sırasında kayadan tuz ihtiyaçlarını karşılamakta olan Yaban Keçileri görüntülendi.
Hayvanlarını otlatmak için yaylaya çıkan vatandaşlar kendi hayvanlarından yaban keçilerine hastalık bulaşmaması için kendi hayvanlarına döktükleri yerlerden başka farklı kayalar üzerine yaban keçileri için tuzlama yaptılar. Yaylaya çıkan vatandaşlar tarafından yaban keçileri için bırakılan tuz Yaban Keçileri tarafından yenirken Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü personeli tarafından görüntülendi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here