Nüsret Koşan

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Vali Arslantaş, mesajında: “Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni bir kez daha birlik ve beraberlik içinde idrak etmenin huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.

İnsanlığa hakkı, hakikati, adaleti ve merhameti anlatan; hukuku, hikmeti ve güzel ahlakı gösteren Hazreti Peygamberin hayatı, bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak örnek bir hayattır. Onun öğütlerini en güzel şekilde anlamak ve hayatımıza uygulamak, sünnetlerini yaşamak mutluluğun, huzurun ve kardeşliğin yoludur.

Mevlid Kandili, sevgili Peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak, aynı zamanda onun örnek hayatında en güzel şekilde yer alan güvenilirlik, doğruluk, şefkat, merhamet, sabır, tevazu, vicdan, adalet ve daha pek çok önemli insani hasleti davranışlarımızın merkezine koymak için bir fırsattır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Mevlid Kandili’nin bütün insanlığa sevgi, kardeşlik, barış ve huzur getirmesini temenni ediyor, kıymetli Erzincanlı hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here