Yasemin Bektaş

Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu ve Vali Metin İlyas Aksoy Ortaokulunda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı sergi açılışları gerçekleştirildi.

Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulundaki serginin açılışı İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün ve Şube Müdürü Celal Aydın’ın katılımıyla yapıldı. Stantlarının tamamını gezen Gün, okul müdürü ve öğrencilerden sergi hakkında bilgi aldı.

Vali Metin İlyas Aksoy Ortaokulundaki açılışta öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi yapıldı. Davetlilerin beğeniyle izlediği gösteriden sonra sergi açılışı gerçekleştirildi. Öğrencilerin hazırladıkları projelerin sergilendiği fuarda öğrenciler tarafından davetlilere tanıtım yapıldı. Sergiyi gezen İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, İl Kültür Müdürü Arda Heb, Şube Müdürü Yıldız Ertunç, projeleri yerinde inceleyerek bilgi aldıktan sonra emeği geçen herkesi tebrik ettiler.

Her iki okulun sergi açılışları sonrasında İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, bu tür sergilerin verimli olduğunu, öğrencilerin kabiliyetlerini artırdığını ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here