Muzaffer Koşan

Erzincan’da yıllardır süre gelen toplu bayramlaşma geleneği bu sene de değişmedi. Her bayram da olduğu gibi bu bayram da da Erzincanlılar birlik ve beraberlik mesajları vererek Erzincan Belediyesinde düzenlenen toplu bayramlaşma törenin de bir araya geldi.

Erzincan ‘da düzenlenen Kurban Bayramı bayramlaşma programında, protokol, kamu kurum ve kuruluşu yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ile siyasi parti temsilcileri bir araya gelerek vatandaşlarla bayramlaştı. Düzenlenen programda birlik beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapıldı.

Belediye binasındaki programda, Erzincan Vali Vekili Mehmet Şerif Olçaş, AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, önceki dönem Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, MHP İl Başkanı Salih Aksu, Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bedir Limon, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu, Erzincan  Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sabri Taş, Cem Evi Dedesi Rıza Aydın,  BBP İl Başkanı Tolga Altınoluk, Saadet Partisi Erzincan İl Başkanı Ali Cebeci, kamu kurum ve kuruluşu yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilerin temsilcileri bir araya gelerek vatandaşlarla bayramlaştı.

Belediye binasına bayramlaşmak için gelen vatandaşları kapıda karşılayan Belediye Başkanı Bekir Aksun, misafirler ile  tek tek tokalaşarak bayramlaştı. Daha sonra ise konuşma yapan Belediye Başkanı Aksun, Belediye Başkanı Aksun da Erzincan’ın kardeşliğin şehri olduğunu ifade ederek, Aziz milletimizin, Türk Dünyasının ve tüm vatandaşlarımızın mübarek Kurban Bayramını kutluyor, kurban ibadetlerinin Cenab-ı Allah katında kabul olmasını temenni ediyorum” dedi.

AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır ise, “Çok güzel bir bayramda daha beraberiz. Kurban Bayramının tüm ülkemize ve vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum. Burada, gerçekten, birlik ve beraberlik içerisinde, tüm herkesle birlikte olmak çok güzel. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum, daha nice bayramlarda mutlu, huzurlu olmayı ve bu güzel bayramları yaşamayı yüce rabbim bizlere nasip etsin inşallah” ifadelerini kullandı.

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman ise Erzincan’ın, birliğin, dirliğin ve kardeşliğin baş şehri olduğunu belirterek, “Erzincan’da onun için hep birlikteyiz, onun için de mutlu oluyoruz. Tüm polislerimizin, askerlerimizin, gazilerimizin bayramını kutluyorum. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Erzincan Vali Vekili Olçaş, burada yaptığı konuşmada, milli birlik ve beraberliğin pekişmesine vesile olan Kurban bayramın İslam alemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Yapılan konuşmaların ardından davetliler Başkan Aksun’un makamında bir süre sohbet etmesiyle program sona erdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here