Muzaffer Koşan

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, biz dizi temaslarda bulunmak üzere Erzincan´a geldi.
Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası ile Erzincan Ticaret Borsasını ziyaret eden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı açıklamada, Tekerlek tümseği çıkarırken zorlanır, aşağı doğru inerken hızlanır. İnşallah bunun tepe noktasını bulup Türkiye´yi hızla özel sektör olarak büyütmeye, istihdam üzerine büyütmeye devam edeceğiz dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Erzurum’da düzenlenecek olan reel sektör – finans sektörü buluşmaları toplantısı öncesi Erzincan’a geldi. Akşam saatlerinde Erzincan’a özel uçakla gelen Hisarcıklıoğlu’nu havalimanında Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Ali Aksu, ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından onuruna verilen yemeğe katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yemeğin ardından Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı seçilen Ahmet Tanoğlu ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu: “Bugün Erzincan Ticaret Odama ve Ticaret Borsama hayırlı olsun demek için uğradım. Yeni dönemde seçildikleri için 4. ayda buradan Kelkit´e gidiyoruz. Kelkit´te yarın bir çalıştayımız var. Daha sonrasında Erzurum´da 11 ilimizin bir araya geldiği, istihdam, reel sektörün, finans sektörünün bir araya geldiği bir toplantı düzenleyeceğiz. Bu 13´üncü toplantımız. Özellikle bu sıkıntılı dönemde banka genel müdürlerimiz, genel müdür yardımcılarımız ile özel sektörü bir araya getiriyoruz. Dertlerini sıkıntılarını çözmek için. Bu güne kadar yaptığımız toplantılar çok başarılı geçti. İnşallah Doğu Anadolu toplantımızda başarılı geçecek. Ben özellikle şunu ifade etmek istiyorum. Son 25 yılda Türk özel sektörünün içinde olan birisi olarak söylüyorum. Bu gibi sıkıntıların biz hepsini aştık. Biz Allah´ın izni ile bunuda aşacağız. Bu tekerlek bu tümsekte kalmaz. Tekerlek tümseği çıkarırken zorlanır, aşağı doğru inerken hızlanır. İnşallah bunun tepe noktasını bulup Türkiye´yi hızla özel sektör olarak büyütmeye, istihdam üzerine büyütmeye devam edeceğiz. Bana gösterilen ev sahipliğinden dolayı Erzincan Ticaret odama ve Ticaret Borsama yönetim kurullarına teşekkür ederim” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu ve yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarılar dileyen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Tanoğlu’na hediye takdiminde bulundu. Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu’da Hisarciklıoğlu’na Erzincan’a özgü el işlemeli bakır tepsi hediye etti. TOBB Başkanı  Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmanın ardından Gümüşhane’nin Kelkit İlçesi’nde düzenlenecek olan çalıştaya katılmak üzere Erzincan’dan ayrıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here