Duygu Yatmış

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsün ülkemizde de görülmesinin ardından fırsatçılar harekete geçti. Vatandaşların temizlik malzemeleri, kolonya, dezenfektan, eldiven vb. gibi ürünlere olan yoğun talebinden fırsat bulan haksız satış yapmaya çalışan firmalar Erzincan Ticaret Borsası’nın takibine takıldı.

Erzincan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Akar, son dönemde ortaya çıkan yeni tip korona virüsü fırsat bilerek haksız fiyat artışı yapan firmalarla ilgili açıklamada bulundu.

Erzincan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Akar,  yaptığı açıklamada; “Ortaya çıkan yeni tip Korona Virüs (Covit-19) isimli hastalık sonrasında bazı işletmelerin söz konusu durumdan istifade ederek ticari ürünlerde haksız fiyat artışı gerçekleştirdiği hakkında tepe kurumumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ne şikâyetler ulaşmıştır.  Bu çerçevede Erzincan Ticaret Borsası olarak; ürünlerde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı Borsamız olarak disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz. Herkes bilmeli ki; vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here