Muzaffer Koşan

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Salgının oluşturduğu akademik, fiziksel, sosyal ve duygusal kayıpların giderilmesi için hayata geçirilen “Ulusal Destekleme Programı”nın yaz dönemini kapsayan “Telafide Ben de Varım” etkinliklerinin devam ettiği Vali Metin İlyas Aksoy Ortaokulu ve Erzincan Ortaokulunu ziyaret etti.

“Telafide Ben de Varım” kapsamında Zeka Oyunları eğitimi verilen Vali Metin İlyas Aksoy Ortaokulunu ziyaret eden Gün, eğitimler hakkında bilgi aldı.

Zekâ Oyunları Eğitimi Programı uygulanırken, öğrencilerin zihinsel gelişimlerine katkı sağlama, daha önce karşılaşmadıkları sorunlar karşısında çözümler üretme, var olan sorunlara farklı ve yeni çözüm yolları bulabilme alışkanlığı kazandırma sürecinde katkı sunmayı, ayrıca da düşünme, merak etme, soru sorma, araştırma, yeni şeyler öğrenme alışkanlıklarının kazanılmasında ve bu alışkanlıkların korunmasında güçlü bir role sahip olduğundan öğrencilerin zekâ oyunlarını kullanarak zihinsel becerilerinin gelişimlerine katkı sunacak bir öğrenme ortamı sunmak hedeflenmekte.

Hafta içi üç gün yapılan kurslar hafifletilmiş bir tempoda yapılarak öğrencileri bunaltmadan zevk içinde, kursa katılmaları hedeflendi. Eğitim programında farklı farklı zeka oyunları gösterilerek öğrencilerin bu alanda hangi oyuna daha yatkın olduğunun da tespit edildiği eğitim programında Mangala, Abalone, Soma küpü, Zeka Küpü, Hanoi Kuleleri, Koridor, Reversi, 3 Taş, 9 Taş, Nim, Taktix, Surakarta, Hedef 5 vb. zeka oyunları gösterilmekte.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul ziyaretlerinde yaz tatili süresince devam edecek olan Telafide Ben de Varım programının öğrencilerimize ve velilerimize neşeli ve eğitici olarak devam etmesi temennisinde bulunarak ziyaretlerini tamamladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here