Muzaffer Koşan

Kurban Bayramı’nı geçirmek için memleketi Erzincan’ın Refahiye ilçesinde bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, Refahiye ilçesine bağlı Bakacak Köyünü ziyaret ederek, köy sakinleriyle buluştu.

Erzincan’ın Refahiye ilçesine bağlı Bakacak Köyü’ne giden TBMM Başkanı Binali Yıldırım, burada köy sakinleri ile görüşerek, kendilerine hitap etti. Vatandaşlara hitap eden TBMM Başkanı Yıldırım,  ‘Memleketimizde kardeşliğimizi, birliğimiz bozmaya çalışan her türlü şer odaklarına karşı teröristlere karşı yoğun bir mücadele veriyoruz’ dedi.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, konuşmasında ayrıca sabah saatlerinde Erzincan-Sivas karayolu üzerindeki Merkez İlçe Heybeli Köyü Yol ayrımında meydana gelen çift taraflı ölümlü trafik kazasında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyerek, yaralılara ise acil şifalar temenni etti. Öte yandan yola çıkacak olan vatandaşlara da uyarıda bulunarak, dinlenmiş ve uykularını alarak, yola çıkmalarını istedi.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım: “Bugün Bakacak köyündeyiz. Sizlerle beraberi hasret gideriyoruz. Değerli hemşerilerim buralar bizim vatanımız. Vatanımızın her köşesi bizim için mukaddes. Bu topraklar bize kolay vatan olmadı. Her karışından şehitlerimizin kanı var. Bu bayrak ay yıldızlı bayrağımız kolay bu hale gelmedi. Rengini şehitlerimizin kanından alıyor. Hilali bağımsızlığımızın sembolü, yıldızı her bir şehidimizi temsil ediyor. Memleketimizde kardeşliğimizi birliğimizi bozmaya çalışan her türlü şer odaklarına karşı teröristlere karşı yoğun bir mücadele veriyoruz. Bunu biliyorsunuz.

Ve son 2 yıl özellikle başbakanlığım döneminde bu şer odaklarına karşı bölücü teröre karşı FETÖ hain örgütüne karşı ve DEŞAŞ terör örgütüne karşı amansız bir mücadele başlattık. Hamdolsun bugün artık terör büyük oranda memleketimizin milletimizin gündeminden çıktı. Buralara artık bayramlarda tatillerde rahatça geliyorsunuz. Amacımız bu toprakların sadece şehirleri değil, sadece ilçeleri değil, köylerinin, yaylaların her tarafın gece gündüz şenlenmesi buraya vatandaşlarımızın hemşehrilerimizin rahatça gelip vakit geçirmesidir. Bunun için güvenlik güçlerimiz jandarmamız polisimiz güvenlik korucularımız muhtarlarımız, büyük bir gayret gösteriyorlar. Devletimiz büyük bir gayret gösteriyor.

Hamd olsun sizin güvenliğiniz ülkenin güvenliğidir. Bundan 7-8 sene önce ben yine buralara geldim. O zaman milletvekiliydim. Erzincan’dan ben şu Mendeme çukuru var. Mendeme başı var oralara gideceğim. ‘Efendim dediler oralara gitmeyelim. Güvenlik sorunu var.’ Jandarma komutanı ‘Tehlikeli oraya gitmeyin efendim’ dedi. Peki kardeşim benim gitmediğim yere vatandaşı sen nasıl gönderiyorsun dedim. Önce ben gideceğim vatandaş da daha öz güveni artacak ona göre eğer biz ürkek davranırsak korkak davranırsak terörün tamda istediğini yapmış oluruz. Terörü biz korkutmamız lazım, teröristi bizim korkutmamız lazım. Terör milleti korkutamaz bu toprakların sahibi bu ay yıldızlı bayrak için yere düşen şehit olan ecdadımızdır. Bu topraklar bize emanettir bu emanete gözümüz gibi sahip çıkacağız.

İki ailenin ocağına ateş düştü. 3’ü çocuk 7 vatandaşımız hayatını kaybetti. Allah hepsine rahmet eylesin. Bütün ölmüşlerimize rahmet eylesin. Ancak benim sizden İstanbul’a Ankara’ya oraya buraya gidecekler var. Sizden istirhamım aman sakin olun. İyice dinlenin uykunuzu alın ondan sonra yola çıkın biliyorsunuz yolların kralı yok yolların kuralı var. Siz siz olun kurallara riayet edin biz sizin sevdiklerinize ulaşmanızı istiyoruz. Acılarla karşılaşmanızı istemiyoruz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here