Muzaffer Koşan

Erzincan Valisi Mehmet Makas başkanlığında Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesine yönelik toplantı gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölge Müdür Vekili Mustafa Emre Erdem, Erzincan Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik, Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yaşar Faruk Günay, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Sinan Şengül, Erzincan Ticaret Borsası Başkanı Nadir Akar, Erzincan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yaşar Felekoğlu ve Erzincan İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Salim Saltaş katıldı.

Düzenlenen toplantıda, Erzincan’ın Yalnızbağ bölgesi Çarhanek mevkiinde 1.389 dekarlık alanda kurulması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi için yürütülmekte olan çalışmalar hakkında Bölge Müdürü Mustafa Emre Erdem tarafından sunum yapılarak bilgiler verildi.

Vali Mehmet Makas, Erzincan’da tarım ve hayvancılığa bağlı sanayi’nin geliştirilmesi noktasında yürütülen bu çalışmanın en kısa sürede tamamlanarak sektörün hizmetine sunulacağını aktardı.

Rekabetçi, sağlıklı ve kaliteli üretim ortamı ile sürdürülebilir hayvancılık sektörünün oluşturulması, hayvan refahının yükseltilmesi, hayvancılık işletmelerinin bir araya toplanması ve bu kapsamda yapılacak yeni yatırımların kolaylaştırılması maksadıyla 50,100 ve 250 baş kapasiteye sahip 92 ahırın kurulacağı OSB’de, toplamda 7.100  hayvan kapasitesinde et entegre ile biyogaz tesisi ve yem fabrikası kurulması da planlanıyor.

Toplantının ardından Vali Mehmet Makas, Erzincan Veteriner Hekimler Odasına seçilen yeni Yönetim Kurulu Başkanı Feryoz Hira ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Şeref Hakan Aktürk ile Selim Ayaştı’yı makamında kabul etti.

Gerçekleştirilen ziyarette Başkan Feryoz Hira’ya görevinin hayırlı olması temennisinde bulunan  Vali Mehmet Makas, ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Erzincan Veteriner Hekimler Odası’nın yürütmüş olduğu çalışmalara ilişkin kendisinden bilgi aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here