Muzaffer Koşan

Tarım ve Orman sektöründe ülkemizin yeni yol haritasının belirleneceği 3. Tarım Şura’sı hazırlıkları kapsamında Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce “Erzincan Sektör Buluşma Toplantısı” gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından tanıtımı yapılan ve üçüncüsü olan Tarım Şurası öncesi Erzincan Tarım ve Orman sektörü değerlendirme toplantısına Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin ile Erzincan’da bulunan Tarım ve Ormanla ilişkili kurumların Müdürleri, Odalar, Borsalar, Birlikler, Kooperatifler, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Temsilcileri, sektör paydaşları ile üreticilerin katılımıyla gerçekleşti.

Tarımın kentteki geleceğinin de masaya yatırıldığı toplantı, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. İl Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, toplantı öncesi yaptığı değerlendirmede, “Burada tüm paydaşlarımızın görüş, öneri ve eleştirilerini alacağız. Erzincan’ımız ve ülkemiz tarımına ışık tutacak kararlar almayı, ilimizin tarım ve hayvancılık konusundaki mevcut durumu, güçlü ve zayıf yönleri, geleceğe yönelik hedef ve stratejilerini değerlendirmeyi umuyor ve bunları rapor ederek Bakanlığımıza sunmayı arzu ediyoruz. Bugünkü sektör buluşmamızda gıda, tarım ve hayvancılıktan, orman ve mera yönetimine, toprak, su kaynakları ve tabiat muhafazasına kadar tüm konular yer alacaktır. Yapılacak olan toplantımızın İlimiz ve Ülkemiz tarım sektörü için hayırlı olmasını, çalışmalarımıza yeni bir anlayış getirmesini temenni ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarken sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.

İl Müdürü Şahin’in sunumundan sonra sektör temsilcileri, üreticiler, çiftçiler ve tarım ve ormanın paydaşları tek tek söz olarak görüş ve önerilerini dile getirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here