Muzaffer Koşan

Erzincan Valiliği tarafından koordinasyonu yapılan ve Erzincan Gençlik ve Spor İl müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ‘Spor ile güçlü ve sağlıklı Türkiye’ projesinin Badminton Branşı tamamlandı.

Erzincan Yıldırım Akbulut spor tesislerinde gerçekleştirilen kapanış programına katılan Badminton eğitimi alan sporcular gösteri maçı yaptılar. Yapılan proje ve eğitimler hakkında bilgi veren Erzincan Gençlik Spor il müdürlüğü Şube Müdürü Fatih Çopur, eğitime katılanların Erzincan Sporuna katkı sağlayacaklarını belirtti.

Çopur açıklamasında; Güçlü ve sağlıklı bir Türkiye adı altında Erzincan ilimiz de yapmış olduğumuz projede 8 ayrı Branşta faaliyet gösterdik. 8 Branşta 120 kursiyere ulaştık. Burada Yoksul aile çocukları, dezavantajlı çocuklar ile salonları bulunmayan bölgelerimizin çocukları. Erzincan İlimiz de bu çocuklarımızın spora ve sağlıklı kalmalarını sağladık.

Badminton Branşı ile beraber Voleybol, Basketbol, Tekvando, Karate ve masa tenisi Branşlarında proje tamamlandı. Projemizi bundan sonraki süreçte de devam edecek.

Çocuklarımızın spora devamlılığını sağlamak adına bu tür projeleri devam ettireceğiz.

Projede amaç, gelişimin temel kurallarından biri her çocuk yaşının gerektiği yaşamı yaşamalıdır. Ancak risk altındaki ya da dezavantajlı çocuklar ile maddi imkânı yetersiz ailelerin çocuklarında bunun gerçekleşmediği görülüyordu.

Spor ile güçlü ve sağlıklı Türkiye ’Projesi ile Erzincan ilinde maddi yetersizlik nedeniyle spor yapmasını sağlamak ve bu şekilde zararlı alışkanlıklardan uzak kalmaları sağlandı” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here