Muzaffer Koşan

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığının 2020 yılı faaliyet programında yer alan Snowboard 2.Etap Yarışmaları (PGS) Erzincan’da başladı.

Türkiye Kayak Federasyonu 2020 faaliyet programında yer alan Snowboard 2.Etap Yarışmaları, Türkiye’nin birçok ilinden 144 sporcunun katılımı ile Erzincan’da başladı. Dört kategoride yarışan yarışmacıların derece yapabilmek için Ergan Dağı Kayak Merkezinde ter döküyorlar.

Sporcular: “Erzincan’a geldik 2. Etap yarışları için. Yarışlar güzel geçiyor. Heyecanlı. Elemeler devam ediyor. Güzel. Pist gayet güzel. Diğer illere göre pistleri güzel. Kayseri’ye, Sarıkamış’a göre güzel” , “Pistlerimiz on numara. Erzincan Ergan’ı çok beğendik. Çok mutluyuz. Teşekkür ediyoruz herkese” , “Kayseri’den katılıyorum. En kalabalık ekip bizim ekibimiz. 40 küsür sporcu ile geldik. Pist güzel. Hava güzel, her şey mükemmel. Yarışın keyfini alıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” , “Erzurum bölgesinden katılıyorum. Erzincan Ergan dağına ilk defa geliyorum. Mükemmel hava ve mükemmel pist ile karşıladı Erzincan bizi bugün. Her şey gayet güzel, gayet yolunda. Bizler çok mutluyuz. Böyle yeni şehirlere, böyle yeni kayak merkezlerinde böyle organizasyonların yapılmasından. Her zaman destekliyoruz” dediler.

Kayak Federasyonu İl Temsilcisi Bülent Demirel, ise yarışlar hakkında; “2020 yılı Türkiye Kayak Federasyonu Faaliyet raporunda yer alan snowboard 2. Etap Türkiye Şampiyonası yarışması Erzincan ilimizde yapılıyor. Erzincan ilimizde bu sene yapılan dördüncü yarış bu. Erzincan artık bir yarış merkezi oldu. Yarışların tercih edilen bir dağı oldu. Erzincan Ergan dağı. Bu manada U 11, U 13, U 15 ve U15+ kategorisinde 144 tane sporcumuz Erzincan’a geldi. Teknik ve idari kadro olarak 200 kişiye yakın bir misafirimiz var. Pistlerimiz çok iyi, gelen tüm yarışmacılar ve idari kadro dağımızdan son derece memnun. Bu manada kendileri memnuniyetlerini de ifade ediyorlar. Şuana kadar 4 yarış olmasına rağmen kazasız belasız yarışları tamamladık. İnşallah bundan sonra Türkiye yarışları ile uluslar arası yarışları da burada görerek memleketimizin dağını bir yere taşımayı hedefliyoruz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here