İlhan Yılmazçelik

Erzincan Ziraat Odası bünyesinde hizmet veren Tarımsal Danışmanlık ofisinde görevli Mühendisler, Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik ile birlikte il merkezinde bitkisel üretim sahalarındaki gözlem ve incelemelerde bulundular.

Erzincan merkez Akyazı Mahallesi ve Ganiefendi Çiftliği köylerinde, Silajlık Mısır ekili sahalarda bitki gelişimi ve hasat zamanının tesbitine yönelik incelemelerde bulunulan yetkililer söz konusu tarlalarda yapılan incelemede, yaklaşık 7 gün sonra hasat yapılmaya başlanabileceğini ifade ettiler.

Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik,  konu hakkında yaptığı açıklamada “Odamız bünyesinde hizmet veren Tarımsal Danışmanlık ofisinde görevli Mühendisler ile birlikte mısır tarlalarını geziyoruz, Silajlık Mısır ekili sahalarda ortalama 5-7 ton arasında ürün elde edilmesi tahmin edilmektedir. İlimiz bitkisel ürün deseni içerisinde Silajlık Mısır önemli bir yer tutmaktadır. Silaj, hayvancılıkta yem maliyetlerinin azaltılmasında önemli bir unsurdur. Söz konusu tarlalarda yaptığımız incelemede, yaklaşık 1 hafta sonra hasat yapılmaya başlanabileceğini tespit ettik.  Buradan bütün çiftçilerimize bol ve hayırlı kazançlar diliyorum” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here