Muzaffer Koşan

Mamahatun Anaokulunda “Sevgimi Uçan Balonlarla Gönderiyorum”  adlı etkinlik düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikle ilgili Okul Müdürü İlkay Çelik, bir açıklama yaparak; “Barış Pınarı Harekatı’ndaki askerlerimize manevi destek olmak, öğrencilerde, velilerde ve çevrede milli ve manevi bilinci harekete geçirmek çocuklarımıza değerler eğitimini yaparak yaşayarak öğretmek istedik. Bunu yaparken de 2023 Eğitim Vizyonundaki Millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerimizi çocukların yaşantılarında inşa etmelerini sağlamayı bu etkinliğimizin özü olarak değerlendiriyoruz. Bu amaçlar doğrultusunda Mamahatun Anaokulu olarak planladığımız “Sevgimi Uçan Balonlarla Gönderiyorum”  adlı etkinli düzenledik dedi.

Daha sonra konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, yaptığı konuşmasında, etkinlikte tercih edilen kırmızı beyaz balonların bayrağımızı, gökyüzünün sonsuzluğu temsil ettiğini; balonlara iliştirilen kalplere yazılan her bir düşüncenin duygularımıza tercüman olduğunu vurguladı. Hz. İbrahim ve karıncanın hikayesi ile etkinliğin ağzında bir damla su taşıyan karıncanın dediği gibi; “Olsun, hiç olmazsa hangi taraftan olduğum anlaşılır.” mesajı ile etkinliğin amacını özetledi. Konuşmasında milli birlik ve bütünlük mesajları veren Gün, 2023 Eğitim Vizyonuna sıkça değinerek manevi değerlere sahip, vatan sevgisi damarlarında dolaşan çocuklar yetiştirmek için temel eğitimin en önemli taşı olan okul öncesinin öneminden bahsetti.

Son olarak etkinliğin anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından şiirler okundu sonrasında öğrencilerin duygularının ve destek mesajlarının yazılı olduğu kalpler uçan balonlarla gökyüzüne bırakıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here