İlhan Yılmazçelik

Erzincan’ın önemli tarımsal ürünleri arasında yer alan ve sanayide kullanılan şekerpancarında yüksek rekolte bekleniyor. Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim Bitki Sağlığı Projesi ekipleri şekerpancarı ekili sahalarda kontrollerini sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıla göre Erzincan’da 2020 yılında ekiliş alanı, rekolte ve verimde de yüzde 25 oranında artış bekleniyor.

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü teknik ekipleri il genelinde kontrollerini sürdürürken, şekerpancarı ekili sahalarda herhangi bir sorun bulunmadığı belirtilmedi. Şekerpancarı yetiştiriciliği yapan çiftçileri sık sık ziyaret eden ekipler, çiftçilere teknik konularda yardımcı oluyor.

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin, teknik ekiplerin tüm çiftçilerimize yetişmek için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdürdüklerini, sadece şekerpancarında değil tüm ürünlerde çiftçilerle işbirliği içerisinde olduklarını söyledi. Şekerpancarının Erzincan için son derece önemli bir tarımsal ürün olduğunu dile getiren İl Müdürü Şahin, çiftçilerimize hem yetiştiricilik hemde hastalık ve zararlılar konusunda yayım çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here