Muzaffer Koşan

Estonya’da yapılan Avrupa Gençler Badminton Şampiyonasında çift bayanlarda mücadele eden Erzincanlı sporcular finalde Danimarkalı rakiplerini 2 -1 yenerek turnuvada birinci oldular.

Avrupa Gençler Badminton Şampiyonasında çift bayanlarda Bengisu Erçetin ve Nazlıcan İnci, rakiplerini yenerek Avrupa Şampiyonu oldular.

Şampiyonanın ardından yurda dönen sporculara Merkez Spor Salonunda karşılama töreni düzenlendi. Davul zurna ile karşılanan sporculara Erzincan Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Burak Mumcu tarafından çiçekler takdim edildi.

Alınan başarını ardından bir konuşma yapan Badminton Milli Takım Antrenörü Murat Sönmez, “Estonya’da gençler Avrupa Şampiyonu olduğumuz için mutluyuz. Ülkemiz içinde bu bir ilkti. Kızlarımız çok iyi mücadele etti. Aynı kürsüye 2 Türk sporcusu çıktı. Bu da bizim için ayrı bir gurur oldu. Bayrağımızı en üst noktalara çıkardılar. İstiklal Marşımızı tüm  Avrupa’ya duyurduğumuz için  gururlu ve mutluyuz. İnşallah bu başarıların devamı gelecektir” dedi.

Şampiyon olan sporculardan Nazlıcan İnci’de; “64 çift bayanın içinde birinci olduk. Zoru başardık. Buradaki kampımızda çok iyi çalıştık müsabakaya. Başarılı bir sonuçla dönmüş olduk” diye konuştu.

Bengisu Erçetin, ise; “Final maçında Danimarkalı rakiplerimizi yenerek birinci olduk. Maçta ilk seti vermiş olmamıza rağmen  ikinci ve üçüncü setleri alarak birinci olduk. Zor bir turnuvaydı ama biz bu zoru başararak Ülkemize badminton tarihinde ilk defa 19 yaş altında Avrupa birinciliği getirdiğimiz içinde mutluyuz” şeklinde konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here