Muzaffer Koşan

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan ‘da faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Üniversitesinin her geçen büyüdüğünü söyleyerek,  Öğrenci sayımız bu sene katılan öğrencilerle beraber 24 bin 249 sayısına ulaşmıştır dedi.

Yaklaşık iki ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan’da görev yapan Basın mensupları ile bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘‘Üniversitenin şu an itibariyle mastır planına göre yüzde 70 oranında yapılanmış bir vaziyette, her geçen yıl yeni fakülteler gelecektir. Şu an itibariyle 11 fakülte, 3 Enstitü, 12 Meslek Yüksek okulu, 10 Araştırma merkezi, bulunmaktadır. Öğrenci sayılarımız ise bu sene katılan öğrencilerle beraber 24 bin 249 sayısına ulaşmıştır dedi.

58 PROFESÖR BULUNUYOR

Öğretim görevlisi sayıları ise 58 Profesör, 66 doçent, aştırma görevlisi, doktor öğretim görevlisi ve okutmanlar olmak üzere 979 öğretim görevlisi bulunmaktadır dedi. 530 personel olmak üzere  toplam bin 500 personelle Erzincan’a hizmet veren bir üniversitemiz var dedi.

Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, bundan sonraki süreçte Üniversitemize yeni fakülteler yeni finans kaynakları bulmak istiyoruz.  Bunun için bir güneş enerji santrali yaparak, kendi kendimizi destekleyecek pozisyona gelmesini istiyoruz dedi.  Düzenlenen program daha sonra soru cevap şeklinde devam etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here