Muzaffer Koşan

Erzincan’da bindiği özel halk otobüsünde rahatsızlanan yolcu, otobüs şoförü Adem Canbaba tarafından hastaneye yetiştirildi.

Yolcunun rahatsızlanma anı ve ardından otobüste yaşanan panik güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay 7 Eylül Cuma günü meydana geldi. Erzincan’da 4 Numara seferini yapan şoför Adem Canbaba yönetimindeki 24 EH 264 plakalı özel halk otobüsünde seyahat eden bir yolcu, aniden fenalaştı.

Yolcunun rahatsızlandığını fark eden 13 yıllık otobüs şoförü Adem Canbaba, otobüsü kenara çekerek rahatsızlanan yolcuya ilk müdahaleyi yaptı ardından yolcu otobüsüyle rahatsızlanan yolcuyu Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi önüne götürerek yolcuyu sağlık görevlilerine teslim etti.

Otobüs Şoförü Adem Canbaba: “Seyir halindeyken yolcumuzun düştüğünü hissettim. Döndüm baktığımda düşmüştü yerdeydi. Daha önce tanıdığım bir yolcuydu ortalama 8 senedir binen bir yolcu. Sara nöbeti geçirdiğini fark ettim. Yan yatırdım önce, etraftaki demirlere kendini çarpmaması için önlem aldım. Sakinleştikten sonra dilini kontrol ettim Başına bir refakatçi bırakıp güzergahı terk edip direk Erzincan Araştırma Hastanesine götürdüm. Hastaneye teslim ettim” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here