Muzaffer Koşan

Ali Gaffar Okan Polis Meslek Eğitim Merkezi, öğrencileri, Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Trafik Denetleme İstasyonuna PKK’lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla 15 Ağustos 2016’da düzenlenen saldırıda tayini çıktığı gün şehit olan Erzincanlı Polis Memuru Salih Zengin’i unutmadı.

Ali Gaffar Okan Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencileri 15 Ağustos 2016’da düzenlenen saldırıda tayini çıktığı gün şehit olan Erzincanlı Polis Memuru Salih Zengin’in aynı okulda görev yapan dayısının oğlu Sinan Yeter’e hazırladıkları gösteri sosyal medyada defalarca izlendi.

Sosyal medyada defalarca izlenen video da, Ali Gaffar Okan Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencileri okul bahçesinde ay yıldız şeklinde dizildikten sonra önce yemin ve dua ediyorlar. Ali Gaffar Okan Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencileri daha sonra şınav vaziyeti alarak 15 Ağustos 2016’da düzenlenen saldırıda tayini çıktığı gün şehit olan Erzincanlı Polis Memuru Salih Zengin’in ismini söyleyerek şınav çekiyorlar. Öğrenciler daha sonra ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ diyerek şınav çekiyorlar.

OLAY :

Diyarbakır- Batman karayolunun Bismil ilçesi yol ayrımında bulunan Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Trafik Denetleme İstasyonuna PKK’lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla 15 Ağustos 2016’da düzenlenen saldırıda polis memurları Siraç Balpetek (32), Yakup Kılınç (26), Salih Zengin (45), Nazif Kaplan (29) ve Ahmet Gülbahar (34) ile 5 yaşındaki oğlu Hüseyin Utku Gülbahar, akaryakıt istasyonunda çalışan Mehmet Sarı ve emniyette aşçı olarak çalışan Mehmet Kılıç (31) şehit olmuş, 46 kişi ise yaralanmıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here