Muzaffer Koşan

TFF 3. Lig 1. Grup play-off final maçında 68 Aksaray Belediyespor’u 2-1 yenerek TFF 2. Lig’e yükselen Anagold 24Erzincanspor için bir dizi etkinlik düzenlendi.

Vali Mehmet Makas, Antalya’da oynanan TFF 3. Lig 1. Grup play-off final maçında 68 Aksaray Belediyespor’u 2-1 yenerek TFF 2. Lig’e yükselen Anagold 24Erzincanspor için düzenlenen etkinliklere katıldı.

Antalya’da oynanan TFF 3. Lig play-off final maçında 68 Aksaray Belediyespor’u 2-1 yenen Anagold 24Erzincanspor’un TFF 2. Lig’e yükselmesini Erzincanlılar sevinç gösterilerinde bulunarak kutladı.

Vali Mehmet Makas, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, Erzincan Milletvekilleri ayın Süleyman Karaman, Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, Anagold 24Erzincanspor Kulüp Başkanı Gökhan Keleş, Anagold 24Erzincanspor’un yöneticileri ve futbolcular akşam yemeğinde bir araya geldiler.
Burada Anagold 24Erzincanspor’u tebrik eden Vali Mehmet Makas, ve beraberindeki protokol mensupları teknik heyete ve futbolculara madalyalarını takdim ettiler. Salonda kurulan görüntülü konferans sistemi ile son Başbakan Binali Yıldırım ile görüntülü görüşen Vali Mehmet Makas, Anagold 24Erzincanspor’un Play-Off şampiyonluk kupasını son Başbakan Binali Yıldırım adına futbolculara takdim etti. Anagold 24Erzincanspor yönetici ve futbolcularını tebrik eden son Başbakan Binali Yıldırım, Play-Off şampiyonluk karşılaşmalarını yakından takip ettiğini belirterek ; “Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu şampiyonluk Erzincan’ımıza büyük moral oldu. Bu önemli bir başarı, ancak bundan sonrası da çok önemli. İkinci ligde ve birinci ligde başarılı olabilmenin yolu şehrimizin takımına sahip çıkmasına bağlı. İnanıyorum ki; bu başarı artarak devam edecektir. Anagold 24Erzincanspor’a ve yöneticilerine bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum” dedi.

Yemek programının ardından Vali Mehmet Makas, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, Ak Parti, CHP ve MHP İl Başkanları futbolcularla birlikte üzeri açık bir otobüs ile şehir turu yaparak yol kenarındaki taraftarları ve Erzincanlıları selamladılar.

Daha önceden Cumhuriyet Meydanında yapılacağı belirtilen kutlama programı, Mersin ili Mut ilçesinde şehit olan askerlerimiz ve yaşanan pandemi süreci nedenleriyle iptal edildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here