Muzaffer Koşan

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Erzincan Gençlik Merkezinin yaz etkinlikleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Kur’an Kurslarını ziyaret eden Gençlik Liderleri Kur’an eğitimi alan çocuklara camii bahçesinde kurdukları mobil oyun istasyonlarında çeşitli oyunlar oynatarak eğlenceli vakit geçiriyorlar.

Erzincan Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri ve gönüllü gençler  İl Müftülüğü’ne bağlı yaz Kur’an Kurslarında eğitim alan gençleri ziyaret ederek mangala, satranç, mini futbol, voleybol, matrak, ip çekme gibi sportif sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunuyorlar. Kur’an eğitimi alan gençlerde Gençlik Merkezinin organizasyonunda gerçekleştirilen etkinliklerle doyasıya eğleniyorlar. Yaz etkinlikleri kapsamında ayrıca Erzincan Gençlik Merkezi’nde açılan Bağlama, ahşap boyama, karate, taekwondo, satranç,zeka oyunları gibi faaliyetlere de katılan gençler serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmiş oluyorlar. Erzincan genelinde 600 üzerinde Kur’an Kursunda 10 bin civarı Kur’an eğitimi alan çocuk bulunuyor.

Kuran Kursu Öğrencileri: “Ben Kur’an kursuna gidiyorum. Gençlik Merkezinden geldiler. Oyun oynuyoruz ve çok eğleniyoruz”, “Ben Kur’an kursuna gidiyorum. Gençlik Merkezinden geldiler. Çok eğlendik. Futbol oynadık. Voleybol oynadık. Satranç oynadık. Çok eğlendik. Teşekkür ederiz” , “Kur’an-ı Kerim eğitimi alıyoruz. Gençlik Merkezinden ablalar ve ağabeyler geldi. Çok eğlendik. Çok teşekkür ediyoruz onlara” dediler.

Yavuz Selim Cami İmam Hatibi Aziz Rıdvan Toker: “Yaz dönemlerinde Erzincan’da talebesi en fazla olan camii biziz elhamdülillah. 250’nin üzerinde öğrencimiz var. Kızlarımız okulda eğitim görüyorlar. Erkek öğrencilerde camimizde hocalarımızın gözetiminde eğitim yapıyorlar. Bugün de özellikle Gençlik Merkezinden ağabeyleri geldi. Çocuklarımıza hem kızlara hem erkeklere ayrı ayrı oyun oynattılar burada. Bir değişiklik oldu. Onlara da bir farklılık oldu. Gençlik Merkezi çalışanlarına teşekkür ediyorum. Hem çocuklarımızda bir farkındalık uyandırdılar. Hem de güzel bir etkinlik oldu. İnşallah önümüzde ki senelerde de bu ve buna benzer oyunlarla gelirler bizlere yardımcı olurlar. Herkese bu güzel çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizde de inşallah böyle Asımın nesli dediğimiz güzel bir eğitimle, milli ve manevi değerlerle yetiştirip topluma kazandırırız inşallah” dedi.

Erzincan Gençlik Merkezi Müdürü Halil Ertuğrul Köroğlu: “Bilindiği üzere Erzincan Gençlik Merkezinin yaz etkinlikleri yoğun bir şekilde devam etmekte. Bu yaptığımız çalışmada ise yaz Kur’an kurslarında ki çocuklarımıza camii bahçelerine giderek onlara eğlenceli vakit geçirecekleri etkinlikler sunmaktayız. Bu etkinlikler çerçevesinde mobil istasyonlar kurarak onların zamanlarını en iyi şekilde geçirecekleri etkinlikler ve stantlar kurmaktayız. Bu stantlarda mangala, halat çekme, sportif etkinlikler yapabilecekleri zamanlarını eğlenceli geçirebilecekleri etkinlikler ve kültürel sportif alanlar kurmaktayız. Müftülüğümüz ile yapmış olduğumuz işbirliği çerçevesinde bu etkinliklere devam edeceğiz. Amacımız 10 bin gence ulaşıncaya kadar tüm etkinliklerimize devam etmektir. Erzincan Gençlik Merkezinin bu tür etkinlikleri devam edecektir. Gençlerimizi yaz etkinliklerimize, açacağımız kurslarımıza davet ediyorum” dedi.

Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu ise “Çocuklarımız ve gençlerimizin boş zamanlarını değerlendirmede yardımcı olmak; yaz tatilini daha etkili ve verimli kullanmalarını sağlamak; spor, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle ilgi alanlarına göre kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Erzincan Gençlik Merkezimizde yaz etkinlikleri düzenliyoruz. Gençlik Merkezimiz bünyesinde sportif, sosyal ve kültürel açıdan bir çok etkinlik gençlerimiz için yürütülüyor. Bu yıl Gençlik ve Spor Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu Gençlik Kamplarına ilimizden 12-22 yaş arası 240 gencimiz katıldı. Bunun yanı sıra yaz tatili başladığı günden itibaren İl Müftülüğümüze bağlı Kur’an kurslarına Gençlik Liderlerimiz ve gönüllü gençlerimiz giderek gençlerimiz çeşitli aktiviteler yapıyorlar. Gençlik Merkezlerimizde açtığımız Yaz Akademileri ve Yaz Etkinlikleri tüm gençlerimize açık. Geleceğe ışık tutan gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için bizler üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmanın gayreti içerisindeyiz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here