Duygu Yatmış

Seçildiği ilk günden itibaren hemen hemen her gün bir faaliyete imza atan Başkan Tektaş, Otlukbeli ilçesini adeta şantiye alanına çevirdi.

Otlukbeli Belediye Başkanı Yusuf Tektaş, seçim çalışmaları sırasında verdiği sözleri yerine getirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Seçildiği ilk günden itibaren hemen hemen her gün bir faaliyete imza atan Başkan Tektaş, Otlukbeli ilçesini adeta şantiye alanına çevirdi.

İlk olarak kamu kaynaklarındaki israfı önlemek adına araçları garaja çektiren Belediye Başkanı Yusuf Tektaş, ilçede özellikle çevre temizliğine büyük önem veriyor. Çevre temizliğinin ardından ağaçlandırma çalışmaları başlatılarak ilçeye yeşil bir görünüm kazandırılmaya çalışılıyor.

Özellikle sosyal alanda yıllardır büyük bir eksiklik olan Belediye Düğün salonu için arsa temin edilerek inşaatına başlanan ve kaba inşaatı tamamlanarak Çok yakın zamanda hizmete sunulacak.

İlçe de toplu tören ve merasimler için Belediye adına yemekhane tesis edilmeye başlandı. Yaklaşık 300 kişiye hitap edecek yemek salonunun çok yakın zamanda tamamlanacağı belirtildi.

Aynı zamanda İlçe girişinde bulunan ve atıl halde olan hizmet binasında bakım onarımları yaparak kullanılır hale getirildi.  Bir bölümü “yemekhane” olarak hizmete sunulan binanın diğer bölümleri de en kısa sürede ihtiyaç duyulan alanlarda hizmete açılacak.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Yusuf Tektaş; “Seçim çalışmaları sırasında ilçe halkımıza bir takım sözler vermiştik, seçim biter söz uçar klişesini kaldırıyoruz. Sözlerimizin arkasında olup ilçemizi daha yaşanabilir ve dışarıya göç etmiş fertleri tarafından arzulanan bir konuma getirmek istiyoruz..İmkanlarımız doğrultusunda yapılabilecek olanın en iyisini yapma hedefindeyiz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here