Muzaffer Koşan

Erzincan tarihinin en büyük asfaltlama çalışması.

2014 yılından bu yana mahalle, sokak ayrımı yapmadan tüm mahallelere tüm sokaklara hizmet götüren Erzincan Belediyesi toplamda 250 bin ton asfalt kullanarak 270 km yola asfalt dökümü gerçekleştirdi.

Halitpaşa Caddesi’nde hummalı bir çalışma yürüten belediye ekipleri bir yandan da Ordu Caddesinde asfalt çalışmalarına start verdi. 2018 yılında 50 bin ton asfalt döken Erzincan Belediyesi 25 bin ton daha asfalt kullanarak asfalt çalışmalarını bitirmeyi planlıyor.

Çalışmaları Yerinde inceleyen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy yaptığı açıklamada “Ana caddelerde Hummalı bir çalışma devam etmekte. Dört ana caddede aydınlatmalar kaldırım üzerinden yapılıyordu. Burada çalışmalara başladığımız zaman orta aydınlatmaları refüjlere almayı kararlaştırdık. Amacımız yolların ve kaldırımların daha iyi aydınlatılması. Dört ana caddede bordürlerin tamamını değiştirip bazalttan yapıyoruz. Ayrıca eski asfaltı trimer dediğimiz makinalarla kazıyoruz emisyon seriyoruz ve bu şekilde üzerine bir kat asfalt en üstüne de 2. kat modifiye dediğimiz soğuğa sıcağa dayanıklı sesi emebilen bir asfalt türünü seriyoruz. Erzincan’ımızda ilk defa bu asfalt türünü kullanıyoruz. Bu dört caddemize yaklaşık maliyeti 13 milyon TL civarında olan 25 bin ton asfalt serimi yapacağız. Şehrimize Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here