Muzaffer Koşan

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün ve Temel Eğitim Şube Müdürü Abdullah Şahin, Kavakyolu Paşa İlkokulu’nda yapımı tamamlanmış olan Trafik Eğitim Alanında incelemelerde bulundular.

Trafik Eğitim Uygulama Alanı hakkında bilgi veren Kavakyolu Paşa İlkokulu Müdürü Cengiz Demirol, “Okulumuz bahçesinde 2000 metrekarelik alanda oluşturulan trafik güvenliği dersi uygulama alanı içerisinde kavşak, yaya geçidi, trafik levha ve işaretleri barındıran ayrıca okula ait 2 tane akülü araba ile hem yaya hem de sürücü uygulaması yapılan “Trafik Eğitim Uygulama Alanı” oluşturulmuştur.

Bu kapsamında öğrencilerimiz hem yaya hem de akülü araçlarımız marifeti ile sürücü olma, trafik kurallarına uyma, her iki rolde de saygı duyma levha ve trafik işaretlerini benimseme adına yaparak yaşayarak öğrenmektedirler. Bu bağlamda yayalar kırmızı çizgimizdir etkinlikleri de bu alanımızda yapılmıştır” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Kavakyolu Paşa İlkokulumuzun bahçesine yapılmış olan Trafik Eğitim Uygulama Alanı öğrencilerimiz için son derece yararlı bir uygulamadır. İmkân olsa tüm ilkokullarımızın bahçesine bu tür alanları yaparak temel eğitim seviyesinde çocuklarımızı trafikle tanıştırarak eğitimlerini vermiş oluruz. Bu alanda yaparak, yaşayarak eğitim alacak olan çocuklarımıza ve onları eğitecek olan öğretmenlerimize başarılar dilerim” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here