Nüsret Koşan

Nahcivan Devlet Üniversitesi Öğrencileri belgelerini aldı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde eğitim gören Nahcivan Devlet Üniversitesi öğrencileri belgelerini aldılar.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ile Nahcivan Devlet Üniversitesi arasındaki ikili protokol sonucu 27 öğrenci ve 3 tane Hoca’dan oluşan bu grup aldıkları tıp eğitimlerini tamamlayarak katılım belgelerini aldılar.

Eğitimle ilgili kısa şu anda Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi dekanlığımızda aktif öğrenim merkezimizde bulunuyoruz. Şu anda eğitim yapmakta olan grup Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ile Nahcivan Devlet Üniversitesi arasındaki ikili protokol sonucu Şehrimize üniversitemize fakültemize gelen Nahcivan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri yaklaşık 2 hafta süreyle Bizler onları misafir ettik 27 öğrenci ve 3 tane Hoca’dan oluşan bu grup Burada 2 hafta boyunca hastanemizde çeşitli branşlarda gözlemci olarak eğitimlere katıldılar ve bu eğitimlerin sonucunda da kendilerine katılım sertifikalarını takdim ettik.

Bizler dost kardeş Azerbaycan ve Nahçıvan Devleti’nden Tıp Fakültesi öğrencilerini ağırlamaktan burada gurur ve Onur duyduk inşallah Onlar da memnun kalmışlardır ve onların Tıp eğitimine bir nebze de olsa katkımız olmuştur Bundan sonra da bundan sonraki gruplara da bu eğitim hizmetini verme konusunda her zaman gereken çabayı göstereceğiz” dedi.

Nahcivan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi başhekimi Dr. Elmar Rzayev ise konuşmalarında, “daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde 20-25 kişilik bir gurubumuz oldu. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ile bizim ilişkilerimizi 7-8 yıla kadar dayanır. Daha önceki yıllardan bu yana bu tarafa Bizim her öğrencilerimiz 30 kişilik 25 kişilik grup olarak burada olur. Üniversitelerimiz arasında ki ilişkilerden dolayı bizim eğitim gören öğrencilerin kazancı daha yüksek daha çok olur. Çünkü biz de bazı alanların bazı hastane çalışanların bazı eksikleri olduğu için onları öğrencilerimizin burada kazanması imkânları var. Döndüğümüz zaman öğrencilerimizde ki stajlarında eksik olanların tamamı ile tamamlama imkanları var o yüzden ben üniversitemiz adına rektörümüz adına, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörüne, Tıp Fakültesi Dekanına bütün hastane çalışanlarına çok teşekkür ederim. Bundan sonraki yıllarda da bizim çalışmalarımız devam edecektir. Öğrencilerimize de iyi doktor olması için burada görmüş oldukları eğitimlerin etkileri var hepinize teşekkür ederim” dedi.

Nahcivan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Seyidzade Latife ise konuşmasında; “tıp fakültesinde okuyorum 15 gündür Erzincan Hastanesi’nde eğitim görüyoruz, yani staj yapıyoruz bir süredir. Çok şey öğrendik çok şey kattık bilginize bunun için önce Erzincan’da Tıp Fakültesi Dekanımıza, Erzincan Hastanesin de çalışanlara teşekkür ederiz. Burada bize destek olan hocalara teşekkür ederiz” dedi.

Bir başka Nahcivan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Latifava Ruhane ise konuşmasın da;” 2 Haftalık staj eğitimlerimiz sürecinde bize destek olan hocalara doktorlara bizim üstümüzde emeği olan herkese son derece teşekkür ederiz” dedi.

Konuşmaların ardından Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi dekanlığı aktif öğrenim merkezimizde Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız tarafından verilen ilk yardım eğitiminin ardından pratik olarak ilk yardım uygulamaları eğitimi verildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here