Muzaffer Koşan

Milliyetçi Hareket Partisi Erzincan İl Başkanı Salih Aksu, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe kongrelerinin tamamlandığını ve Merkez ilçe ve İl kongrelerinin de kısa süre içerisinde belirlenen takvime göre yapılacağını ifade etti.

MHP İl Başkanı Aksu; “04 Temmuz 2020 tarihinde, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde, Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin başkanlığında düzenlenen “ 2020 yılı İl Başkanları Toplantısı” nda Türkiye genelinde il ve ilçe kongrelerine ilişkin tarihler belirlenmiştir.

Patimizin ilk kongresi “ İSTİKLAL İÇİN BİRLİK, İSTİKBAL İÇİN DİRLİK. KAZANAN TÜRKİYE OLACAK “ sloganıyla , 09 Ağustos 2020 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak üzere ilk ayak bastığı SAMSUN ilimizin İlk adım ilçesinden başlatmıştır.

Erzincan İl Başkanlığı olarak,

06 Eylül Refahiye İlçe Kongresini

13 Eylül Kemah İlçe Kongresini

20 Eylül Otlukbeli İlçe Kongresini

20 Eylül Çayırlı İlçe Kongresini

26 Eylül Üzümlü İlçe Kongresini

27 Eylül Tercan İlçe Kongresini

04 Ekim İliç İlçe Kongresini

04 Ekim Kemaliye İlçe Kongresini yapmış bulunmaktayız.

Bu Hafta sonu, 11 Ekim Pazar günü saat 11.00 da Atatürk Parkı Çınaraltı Sosyal Tesislerinde 13’üncü Olağan Merkez ilçe Kongresini delegelerimizin katılımıyla yaparak, ilçe kongrelerimizi tamamlamış olacağız.

İl kongre tarihimiz  bilahare belirlenecek ve kamu oyuyla paylaşılacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi kongre süreci 14 Mart 2021 tarihinde Ankara’da yapılacak olan 13’üncü Büyük Kongre ile tamamlanmış olacaktır.

Merkez İlçe Kongremiz, Pandemi süreci ve alınan karantina tedbirleri göz önünde bulundurularak “ Maske, Mesafe ve Hijyen” kurallarına uygun olarak icra edilecektir.

Kongrerimiz, ayrışmanın değil kardeşlinin hoşgörünün esas olduğu, bir olmanın, beraber olmanın bir göstergesi olup, Ülkücü Hareketin Şanlı tarihinde önemli bir yer teşkil edecektir.

Kongrelerimizi 2023 vizyonu çerçevesinde önemli bir adım ve önemli bir kavşak noktası olarak göremekteyiz. Bu süreçten Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatları olarak dahada güçlenerek çıkacaktır. Bundan kimsenin şüphesi ve endişesi olmasın.

Son olarak ; Tüm kahraman Şehitlerimizi, Ülkücü Hareketin fedakar Şehitlerini, Dağlık Karabağ bölgesinde ermeniler tarafından şehit edilen Azerbaycan ordusuna mensup Kahraman kardeşlerimizi  Rahmet ve minnet duyguları içinde anıyor,  gazilerimizi saygıyla yad ediyorum.

Şunu kesin olarak haykırıyoruz ki; Karabağ Türk’tür, Türk Kalacaktır. Azerbaycan ile İki ayrı devlet tek milletiz. İşgal altındaki dağlık Karabağın geri alınması mücadelesinde, herzaman olduğu gibi Azerbaycanlı kardeşlerimizin dim dik yanında olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Allah Necip Türk Milletini Korusun ve Yüceltsin. Bu duygularla, siz değerli basın mensuplarına katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, Aziz vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımızı sunuyorum” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here