Muzaffer Koşan

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek yöneticilerle değerlendirme toplantısı yaptıktan sonra onarımları devam eden atölyelerde incelemelerde bulundu.

Kemaliye, Tercan, İliç ve Erzincan merkezinde yeni açılacak olan okullarda kullanılmak üzere okul atölyelerinde üretilen masa, sandalye ve diğer araç ve gereçleri beğeniyle inceledi. Masa, sandalye ve sıraların Döner Sermaye Kanunu kapsamında üretilmesinin bu üretimleri daha da anlamlı hale getirdiğini ifade ederek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Öğrenciler bu üretimlerle alanlarının gerektirdiği bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirir. Aynı zamanda mesleki ve teknik eğitim okullarında makineleri, atölyeleri ve insan gücü potansiyelini ekonomiye kazandırır.”

Yine Döner Sermaye Kanunu kapsamındaki üretimlerin öğrencilerde girişimcilik ruhunu geliştirdiğini; okulların ihtiyaçlarını ucuz ve kaliteli bir şekilde sağlayarak genel bütçe giderlerini azalttığını ve öğrencilerin bu üretim karşılığında gelir elde ederek ekonomiye katıldıklarını belirtti. Bu atölyelerde görevli öğretmenler ve diğer personelin de ek ücret alarak ekonomik gücünü yükselttiğini ifade etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here