Muzaffer Koşan

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Eğitimi anabilim dalı tarafından organize edilen 3. Matematik Festivali, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Yalnızbağ Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Festival, öğrencilerin Matematiğe bakış açılarını değiştirecek, bilişsel, duyuşsal alanlarda öğrenmelerine katkı sağladı. Materyal ve oyunlarla daha etkili öğrenmeleri sağlanıyor.

Festivale İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Polat, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bekdemir, misafir öğretim elemanları, İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı anaokulu ve ortaokullardan gelen öğretmen ve yaklaşık 500 öğrenci katıldı.

Festival kapsamında okul öncesi Matematik öğretimine yönelik olarak Arş. Gör. Dr. Özge Nurlu danışmanlığında okul öncesi öğretmenliği ikinci sınıf öğrencilerinin hazırladıkları oyunlar ve etkinlikler; Ortaokul Matematik öğretimine yönelik olarak Doç. Dr. Fatih Baş danışmanlığında ilköğretim Matematik öğretmenliği ikinci sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan materyaller; Ortaokul Matematik öğretimine yönelik olarak Doç. Dr. Meryem Özturan Sağırlı danışmanlığında ilköğretim Matematik öğretmenliği üçüncü sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan eğitsel oyunlar; Ortaokul Matematik öğretimine yönelik olarak Dr. Öğrt. Üyesi Oben Kanbolat danışmanlığında ilköğretim Matematik öğretmenliği üçüncü sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan somut materyal sunumları; Ortaokul Matematik öğretimine yönelik olarak Dr. Öğrt. Üyesi Oben Kanbolat danışmanlığında ilköğretim Matematik öğretmenliği birinci sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan Matematik tarihi içerikli poster sunumları; Ortaokul Matematik öğretimine yönelik olarak Prof. Dr. Mehmet Bekdemir danışmanlığında ilköğretim Matematik öğretmenliği üçüncü sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan poster sunumları katılımcılarla paylaşıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here