Muzaffer Koşan

Mahalle kültürünü yaşatmak ve mahalleler arası kardeşlik bağlarını güçlendirmek amacıyla mahalleler arası futbol turnuvası başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen proje kapsamında mahalle kültürünü yaşatmak ve mahalleler arası kardeşlik bağlarını güçlendirmek amacıyla mahalleler arası futbol turnuvası başladı.

Erzincanspor Vedat Çimen Tesislerinde başlayan turnuvada 2 guruptan oluşurken, 9 mahalle’den 13 takım birinci olabilmek için yarışacak.

Mahalle muhtarları tarafından, mahalle kültürünü yaşatmak ve mahalleler arası kardeşlik bağlarını güçlendirmek amacıyla düzenlenen turnuvada 10-12 yaş ve 13-15 yaş aralığındaki 13 mahalle takımları kıyasıya yarış veriyor.

Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği Başkan Oğuz Tekcan, Mahalleler arası futbol turnuvasının gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ve geleneksel spor kültürünü yaşatmak için düzenlendiğini kaydeden Tekcan, “Mahalle bilincini artırmak için düzenlenen futbol turnuvasında mahalle takımlarımızdan belki de bir yıldız doğacak. Yeteneklerin keşfedilmesi ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan korunmasını önemsiyoruz. Bu turnuvanın centilmence, güzelce ve eğlenceli şekilde sportmence geçmesini diliyor,  Mahalleler arası futbol turnuvasının yapılmasında emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyorum dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here