Muzaffer Koşan

Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından minik öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için başlatılan çalışma ile okulların boya ve tadilat işleri gönüllülük esasına bağlı olarak yapılıyor.

Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 2019-2020 eğitim öğretim yılı başında belirlenen kardeş okulların ihtiyacı olan boya ve tadilat işleri öğrenciler tarafından gönüllülük esasına dayalı olarak yapılıyor. Minik öğrencilerin daha iyi bir ortamda eğitim almaları için lisede ki ağabeyleri okullarda boya ve tadilat işleri yapıyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılının başında Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi tarafından belirlenen 3 kardeş okulun bakım, onarım ve tadilat işleri öğrenci, teknisyen ve öğretmenler tarafından gönüllülük esasına dayalı olarak yapılıyor. Bu kapsamda Haymeana Anaokulunun dış cephe boyası ve kamelya tadilatını gerçekleştiren öğrenciler minik kardeşlerimiz daha iyi bir ortamda eğitim alsın istedik. Bunun içinde burada gönüllü olarak çalışıyoruz dediler.

Okul Müdürü Gökmen Güler: “Bizler Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak her yıl sene başı öğretmenler kurulunda aldığımız karar ile belirli sayıda ki bu sene 3 tane okulu kardeş okul olarak ilan ediyoruz. Kardeş okul kapsamında özellikle ihtiyaç sahibi okul olmasına özen gösteriyoruz. Bu okulların nelere ihtiyacı var gidip saha araştırması yaptıktan sonra okulların ihtiyaç duyduğu tüm donatım, yapım ve diğer işleri, öğretmen ve öğrenci ve teknisyenlerimizle beraber yerinde yapıyoruz. Şuan da bulunduğumuz Haymeana Anaokulunun dış cephe boyasını, çevre düzenlemesini, kamelyasını yaptık. Yine iki tane ilkokulumuzun da ihtiyaç duyduğu sınıf dolapları, kitaplıklar gibi ihtiyaçlarını öğrencilerimiz ile gideriyoruz. Bunu yapmamızda ki amaç hem bu okullarımızın işini görmek, hem de öğrencilerde hiçbir karşılık beklemeden bu yardımlaşma duygusunu onlara hissettirmektir”

Öğrenciler ise: “Osman Köse, ben Raylı Sistemler teknolojisi inşaat öğrencisiyim. Bugün burada arkadaşlarımla beraber, müdür yardımcımız, şefimiz, müdürümüz birlikte gönüllü bir çalışmaya başladık. Anaokulunun dış cephe boyasını yapıyoruz şuan da. Kardeşlerimizin daha iyi bir eğitim alabilmesi için. Bununla beraber iki tane daha kardeş okulumuz var. Onlarında şuan da iç dekorasyonu ile ilgili malzemeler tamamlanıyor okulumuzun bölümlerinde”, “Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencisiyim. Okulumuz Haymeana anaokulunu kardeş okullardan biri seçtiği için bizde kardeşlerimize elimizden geldiği kadar ağabeyleri olarak destek çıkmaktayız. Tabii ki seneye de seçilen okullara da yardımcı olacağız. Elimizden geldiğince. Yapacağız yani” dediler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here