Muzaffer Koşan
Erzincan’da KYK kız ve erkek yurtlarında kalan öğrenciler Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütlerine karşı güvenli bölge oluşturmak amacıyla Fırat’ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatına dev Türk bayrağı açarak destek oldular. Öğrenciler daha sonra kentteki bir AVM’de esnafa Türk bayrağı dağıtımını gerçekleştirdiler. Öğrenciler AVM’nin ardından mahalle mahalle dolaşarak ev ve işyerlerine bayrak dağıttı.

Erzincan’da KYK kız ve erkek yurtlarında kalan öğrenciler Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütlerine karşı güvenli bölge oluşturmak amacıyla Fırat’ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatına dev Türk bayrağı açarak destek oldular. Öğrenciler daha sonra kentteki bir AVM’de esnafa Türk bayrağı dağıtımını gerçekleştirdiler.

Burak Mumcu, “Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde barınan gençlerimizle birlikte bir projeyi başlatıyoruz. Amacımız Barış Pınarı Harekatına destek olmaktır. Ülkemize milletçe bu harekatın yanında olduğumuzu belirtmek amacıyla öğrencilerimizle birer bayrak dağıtıyoruz. Alışveriş merkezinde bulunan esnaf arkadaşlara dağıtacağız. Daha sonra mahalleleri gezip bayrak dağıtacağız. Halkımızın bu harekatın yanında olduğu bilinci ve orada bulunan Mehmetçiğimizin yanında olduklarını bilmelerini istiyoruz. Evlere iş yerlerine bayrak asmak için böyle bir proje başlattık. Ben projeye katılan öğrencilerimize, gençlerimize ve destek veren esnafımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öğrencilerden İlahiyat fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Cemile Ekiz, bu harekâtın yanında olduğumuzu dile getirerek konuşmasında; “ Türk ordusu, İslam ordusu  zaferini yine gösterecektir. KYK nın yapmış olduğu bu etkinlikler hepimizin 7 den 70 bilinçlenmesi içindir” dedi.

Bir başka öğrenci olan İlkokul Matematik Öğretmeni 2. Sınıf öğrencisi Kübra Benli ise konuşmasında; “  biz birlikte Türkiye’yiz  anlayışıyla Barış Pınarı Harekâtına Destek vermek için buradayız. Birlik olursak el ele olursak her şeyin üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Bu amaçla da esnafımıza, halkımıza birliğimizin, bütünlüğümüzün, kardeşliğimizin  simgesi olan Türk bayrağını esnafımıza hediye etmeye geldik” şeklinde konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here