Taner Yılmazçelik

Erzincan Tüketici Heyeti Başkanı Recai Palabıyık, Pandemi döneminde yerel gazeteler vasıtasıyla yapılan uyarılara rağmen internet üzerinden yapılan alışverişlerde hızla yükselme meydana geliyor” dedi.

Erzincan Tüketici Heyeti başkanı son zamanlarda artış gösteren internet üzerinden yapılan alışverişlere dikkat çekerek tüketicileri uyardı. Yapılan alışverişler mutlaka tanıdık firmalardan olmasına dikkat edilmesi uyarısında bulundu.

Erzincan Tüketici Heyeti Başkanı Recai Palabıyık kuruma yapılan başvuruların çoğunluğunun internet üzerinden yapılan alışverişler üzerine olduğunu belirterek tüketicilere uyarılarda bulundu.

Palabıyık açıklamasının devamın da; “Özellikle son yıllarda internet üzerinden alışverişler hızla yayılıyor. Erzincan’da hakem heyeti başkanlığımıza yapılan müracaatlardan aşırı bir yoğunlaşma olduğu ve birçok vatandaşımızın internet üzerinden alışveriş yaptığı ve dolandırıldığı gözlenmektedir.

İnternet üzerinden yapılan alışverişler konusunda Hakem heyeti başkanlığı olarak seminerler düzenlendiği ve yerel gazeteler vasıtasıyla uyarılar yapılmasına rağmen alışverişlerde hızla yükselme meydana geliyor. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde satışa konu ürünün en kalitelisi tanıtılırken ve fiyatının çok cazip olduğu vurgulanırken, tüketicilerimizin taleplerinin dışında farklı ürün gönderildiği veya defalarca sadece boş kutu gönderildiğini arızalı kırık veya kullanılmış ürün gönderildiğini ayrıca kredi kartı şifresini söyleyen tüketicilerimizden taahhüt edilen fiyat veya taksit sayısından farklı işlem yapıldığını müşahede ettik, kaldı ki istenilen ürün gönderilmiş olsa dahi, garanti belgeli olarak satılan elektronik cihazların arızalanması halinde  garantiden faydalanmak adına tüketicilerimizin servis ve konunun muhatabına ulaşamama sorunları sıkça meydana geliyor.

Palabıyık; Bu bağlamda tüketicilerimiz den hiçbir şekilde internet üzerinden kredi kartı şifresini vererek ve ya başka türlü hiçbir şekilde alışveriş yapmamaları konusun da uyarıyoruz dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here