Duygu Yatmış

Erzincan İl Genel Meclisi tarafından alınan karara tepki gösteren Erzincan Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik, bu karar bir an önce düzeltilmeli dedi.

Erzincan Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik, Erzincan İl Genel Meclisi tarafından alınan kararla Merkez İlçeye bağlı köylerdeki, dere sularına bundan böyle para alınmasını eleştirerek bu karların düzeltilmesini istedi.

Tamer Geyik’in açıklaması şu şekilde; “Erzincan İl Genel Meclisimiz tarafından, bundan yaklaşık 2 ay önce bir karar alınıyor. Bu kararda köylerimizin kadimden gelen dere suları ile ilgili bir ücret talep ediliyor.

Yıllardır bu köylerimizin kadimden gelen dere sularına herhangi bir ücret verilmiyordu. Üreticilerimiz burada kendi bağını, bahçesini, ürününü suluyordu.

Şuanda AK Parti Gurubu, Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi gurubunun İl Genel Meclisi üyeleri böyle bir karar alarak derelere su parası yazılmasına karar veriliyor.

Zaten Pandemi döneminde üreticilerimizin durumlarının iyi olmadığından dolayı, böyle bir karar almalarını Erzincan Ziraat Odası olarak üreticilerimizin adına kınıyorum.

Sayın Valimizden de bu konuyla ilgili üreticilerime yazılan bu su paralarının, alınan bu kararın iptal edilmesini talep ediyoruz.

Yani böyle bir şey yıllardır uygulanmayan bir şeyi İl Genel Meclisi Üyelerimizin böyle bir karar alıpta köylerimize su parası yazıp gönderilmesini biz kesinlikle kabul etmiyoruz.

Bu konuda tekrar oturup bu kararların düzeltilmesini Sayın Valimizden ve İl Genel Meclisi Üyelerimizden talep ediyoruz” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here