Muzaffer Koşan

Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği, Elazığ’da yaşanan deprem sonrası depremzedelere kullanmaları için bir tır dolusu battaniye yolladı. Erzincan Köy ve Mahalle tarafından Elazığ ve Malatya da yaşanan deprem zedeler için başlattığı yardım kampanyasına mahalle sakinleri duyarsız kalmadı.

Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Oğuz Tekcan, yapılan yardım kampanyası ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında “Erzincanlılar 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ ve Malatya ilinde meydana gelen deprem neticesinde Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği olarak bir kampanya başlattık. Her evden bir battaniye adı altında bir kampanya başlattık. Erzincan halkımızın göstermiş olduğu duyarlılık için teşekkür ederim. Bizde de bu kampanya süresince desteklerini esirgemeyen Erzincan Valimize Erzincan Belediyesi’ne de ayrıca teşekkür ederim. Biz bu kampanya neticesinde her evden bir battaniye adı altında düzenlenmiş tik battaniye çocuk bezi ünlük kullanım ihtiyacı olan her türlü malzemeyi topladık. Bu vesileyle depremzedelere ulaştırmak üzere yarın hareket edeceğiz inşallah. Bire bir ihtiyaç sahiplerine kendi ellerimizle teslim edeceğiz. Erzincan halkına yardımlarda bundan herkese desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Cenab-ı Mevlam böyle acılar bir daha böyle matemli günleri Türk halkına hiçbir zaman göstermesin İnşallah. Biz depremden yana yandık depremden yana bayağı bir mağdur olmuş bir şehir olarak depremzedelerin halinden en iyi anlayanlardan biziz. Bu kampanyayı böyle başlattık. Acil ihtiyaçları belirledik. Ona göre devam ettirdik. Desteklerinden dolayı herkese teşekkür ederim diye konuştu.

YARDIM KAMPANYASINI MUHTARLAR GÖTÜRDÜ

Düzenlenen yardım kampanyasına katılan Mahalle ve Köy Muhtarları Murat Tapan, Cemalettin Demirtaş, Nevzat Zengin, Ruhi Yarka, Ata Celep birer konuşma yaparak mahalle sakinlerinin depremzedelere karşı duyarsız kalmadıkları için teşekkür ederek bir daha böyle bir felaketin ülkemiz için yaşanmamasını temenni ettiler. Mahalle ve Köy Muhtarları toplanan malzemeleri kendi elleri ile tıra yükleyerek Elazığ’a gitmek için yola çıktılar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here