Muzaffer Koşan

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi ve Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Birimi ortaklığıyla 15 Ekim 2018 tarihi itibari ile 10-17 yaş arası öğrencilere yönelik “Kodlama” atölyeleri çalışmaları başladı.

Kodlama Haftası kapsamında 15 Ekim-19 Ekim tarihleri arasında devam edecek olan atölyeler İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün açılış konuşmaları ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğretim Görevlisi Önder Yıldırım’ın “Gelecek için Kodlama ve Robotik Eğitimi” konferansı ile BİLSEM Konferans Salonunda yapılan açılış programı ile başlatıldı.

Tüm Avrupa ülkelerinde eş zamanlı olarak etkinliklerin yapıldığı Kodlama Haftasının amacı; bilgi işlemsel düşünme, kodlama ve teknoloji temelli etkinlikleri desteklemek; kodlama ile fikirleri hayata taşıyarak programlamayı görünür kılmak; dijital dünya hakkında daha fazlasını öğrenmek ve keşfetme konusunda motivasyonu yüksek insanları bir araya getirmektir.

Müdürlük olarak Kodlama Haftası için oluşturduğumuz atölyeler ile eğitim sistemindeki yenileşim hareketlerini desteklemeyi; tüm öğrencilere dijital mucit olma yolunda ilk adımları atabilmeleri için fırsat sunmayı; öğrencilerin kendilerini çevreleyen dünyayı daha iyi anlamalarını sağlamayı ve onları güçlendirmeyi amaçladık.

Kodlama atölyelerimiz; BİLSEM-3D Yazıcı Atölyesi ve Web 2.0 Araçları Atölyesi, FATEM-Arduino Atölyesi, UZEM-App Inventor (Mobil Programlama) Atölyesi olarak 3 farklı okulda açılmıştır. Hafta boyunca devam edecek 4 farklı atölye ile yaklaşık 400 öğrenciye ulaşmayı hedeflemekteyiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here