Muzaffer Koşan

İçişleri Bakanlığı tarafından sürücülerin emniyet kemeri takmalarının artırılması amacıyla ‘Kemerin ses getirsin’ adlı proje kapsamında Erzincan’da uygulama yapıldı.

Erzincan Vali Yardımcısı Mehmet Şerif Olçaş, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy ve Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Hasan Aksoylu, yolculuğa çıkan çocuklardan emniyet kemeri takılırken video çekmelerini ve en çok beğeni alan video sahibine hediye verileceğini söyledi.

İçişleri Bakanlığı tarafından sürücülerin emniyet kemeri takmalarının artırılması amacıyla ‘Kemerin ses getirsin’ adlı proje tanıtıldı. Erzincan Vali Yardımcısı Mehmet Şerif Olçaş, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy ve Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Hasan Aksoylu, çocukların yolculuk esnasında emniyet kemeri takılırken video kaydı almalarını ve kaydedilen görüntüleri ‘kemerinsesgetirsin’ başlığı altında ‘twitter/trafikegm’ adresine göndermesini istediler.

Vali Yardımcısı Mehmet Şerif Olçaş: “Vatandaşlarımızın bayramlarını huzur ve güven içerisinde geçirmeleri ve kazasız bir bayram geçirmeleri için emniyet müdürümüz ve jandarma komutanımız ile beraber tüm trafik denetleme noktalarını denetliyip ziyaret ediyoruz. Vatandaşlarımızın gidecekleri yerlere sağ salim gidebilmeleri için hem trafik ekiplerin denetimi, hem de sürücülerimizin trafik kurallarına azami hassasiyet göstermeleri büyük anlam taşımaktadır. Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Erzincan ilimizde de tüm bayram boyunca trafik tedbirleri eksiksiz bir şekilde en üst seviyede alınmıştır ve olası sıkıntılara karşı tüm ekiplerimiz sahada olacaktır bayram boyunca. Bizim denetimlerimizde bayram boyunca devam edecektir” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here