Muzaffer Koşan

Türkiye’de ilk corona virüsü olayının açıklanmasının ardından harekete geçen Kemaliye Kaymakamlığı ve Kemaliye Belediyesi, halkın yoğun olarak kullandığı cadde ve çarşılarda dezenfekte çalışmasını kesintisiz sürdürüyor.
Kemaliye Kaymakamlığı ve Kemaliye Belediyesi, Çin ve İtalya’da etkisini gösteren, dünyanın farklı ülkelerinde mantar gibi türeyen corona virüs hastalığına karşı alınan tedbirleri artırdı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Türkiye’de corona virüs olayı görüldüğünü açıklamasıyla birlikte Kemaliye’de ki dezenfekte çalışmaları da aralıksız devam ediyor. Kemaliye Kaymakamlığı ve Kemaliye Belediyesi, ilçede vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda salgın hastalığa karşı ilaçlama çalışmaları yaptı. Gün boyu vatandaşlar tarafından yoğun şekilde kullanılan alanlar özel kıyafetli dezenfekte ekipleri tarafından ilaçlanıyor.

“Türkiye’de yaşanan Korona Virüsü (COVID-19) salgını sebebiyle, Kemaliye ilçesinde alınan önlemler çerçevesinde, tüm kamu kurumları, ticari araçlar ve işletmelerin dezenfekte işlemleri yapılmakta.
Bu süreçte vatandaşların ise mümkün olduğunca evlerinden çıkmaması, kişisel hijyenine dikkat etmesi ve temastan kaçınması gerekmektedir” denildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here