Muzaffer Koşan

Erzincan Demirkent TOKİ İlkokulunda okuyan yürüme engelli Yusuf Furkan Özkan’ın, karne hediyesi akülü engelli aracı oldu.

Erzincan’da yürüme engelli 7 yaşındaki ilkokul öğrencisinin karne hediyesi akülü aracı oldu. Erzincan’da yardımsever bir işadamı tarafından alınan akülü araç, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün tarafından ilkokul 1. sınıf öğrencisi 7 yaşındaki yürüme engelli Yusuf Furkan Özkan’a karne hediyesi olarak verildi.

Erzincan Demirkent TOKİ İlkokulunda okuyan Yusuf Furkan Özkan’a karnesiyle birlikte akülü aracı hediye eden İl Milli Eğitim Müdür Aziz Gün, “Bugün hem bizim için hem de öğrencilerimiz için çok farklı bir gün. Çünkü 18 Eylül 2017 tarihinde çalınan ziller, 2017-2018 eğitim öğretim yılının zilleri 8 Haziran 2018 itibariyle son bulacak. Öğrencilerimizin yıl içerisinde yapmış oldukları çalışma ve performanslarının neticesi olarak karnelerini alacaklar. Ama bizim için ve Yusuf için çok daha farklı bir gün. Yusuf’umuz karnesini aldı ama karneyle birlikte daha öncede birkaç kez bir araya gelmiştik. Erzincan’ımızda gerek işadamları olsun, gerek hayırsever vatandaşlarımız olsun bizim için aslında anlamlı olan bu, duyarlılıklarından dolayı farklı güzel çalışmaların altına birer imza atan iş adamlarımıza, hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. İşte bugün de Demirkent TOKİ İlkokulunda okuyan Yusuf Furkan Özkan’ın karnesini verirken iki sevincini bir arada yaşıyoruz. Karne öğrenciler için çok önemli. Ama Yusuf’un karnesini verirken karne sevinci biraz ikinci plana düştüğünü gördük. Buda ne kadar anlamlı bir çalışma olduğunu bir daha idrak ettik. Yusuf engelli bir öğrencimiz. Hayırsever işadamımızın kendisine bağışlamış olduğu akülü bir arabası var. Okuluna daha rahat gelip gidecek, daha rahat gezebilecek. Bunların fırsatını kendisine veren işadamımıza teşekkür ediyorum.’’ açıklamasında bulundu.

Mutluluğu gözlerinde okunan Yusuf Furkan Özkan, “Teşekkür ediyorum. Arabayı çok beğendim. Kullanmayı öğrendim ama biraz daha öğrenmem lazım” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here