AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, şehir merkezinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek esnafın görüş öneri ve taleplerini dinlediler.

Esnaf’tan büyük destek gören AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır’ın esnaf ziyaretlerine Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanı Av. Ferhat Bulut, AK Parti Erzincan Gençlik Kolları Başkanı Ömer Kayser ve parti teşkilatı eşlik etti.

Erzincan eski sanayi sitesi esnaflarını ziyaret eden ve sanayi sitesi esnafının sıkıntılarını ve dileklerini dinleyen AK parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, “Esnaf demek alın teri demektir, esnaflık demek çile demektir, dişiyle, tırnağı ile kazanmak demektir. Esnaflık gerçek hayattır, her kuruşu kazanmak için hem akıl terini, hem alın terini koymak demektir. Onun için sizin kazançlarınız, sizin çabalarınız en helal, en makbul kazançlardır. Memleketi ayakta tutan sizlersiniz samimiyetle söylüyorum. Yerelde Erzincan ilimizin, genelde ise Türkiye ekonomisinin belkemiğisiniz, ekonomimizi ayakta tutan esnaflarımız. Zor zamanda, iyi zamanda hep siz varsınız, kanaatkârsınız. Ufak bir olumsuzluk olduğunda hemen isyan etmiyorsunuz, daha çok çalışıyorsunuz. Değerli kardeşlerim, para kazanmayan, para kaybetmeyen, hayatı bilmeyen insan; siyasette de olsa, nerede olursa olsun doğru kararı veremez. Masa başında ülkeyi yönetmeye kalkanlar geçmişte bu ülkenin başına getirdiğini hep birlikte gördük. Doğru kararı verebilmek için sahadan geleceksiniz, esnafın yaşadığını bizzat yaşamış olacaksınız. Bunu yapamazsanız, o zaman yaptığınız iş kimsenin derdine derman olmaz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here