Taner Yılmazçelik

Kadın Kooperatifinin Güçlendirilmesi İşbirliği toplantısı yapıldı.

Kadın Kooperatifinin güçlendirilmesi iş birliği protokolü kapsamında Erzincan’da oluşturulan “Çalışma Grubu” tarafından alınan karar gereği bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Programa Belediye Başkanı Bekir Aksun’un eşi Ülküş Aksun, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammer Doğan ve il protokol üyeleri, davetliler ve kadın girişimciler katıldı.

Program açılış konuşmasını yapan  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammer Doğan, konuşmasında Kadın Kooperatiflerinin güçlendirilmesi, sürdürülebilirliklerinin sağlanması  kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve görünürlüklerinin arttırılmasının öneminden ve özellikle kadın elinin değmediği hiç bir yerin kalmamasının da üzerinde durdu. Diğer Katılımcılar Tarım Orman Müdürlüğü Şube Müdürü Ahmet Çelikkol, Ticaret İl Müdürlüğü Rabia Taş, İşkur Elvan Banu Türkeri, iş ve meslek danışmanı KOSKEB Ahmet Çağlar, KADEM Erzincan Temsilcisi Birgül Büşra Eren’de programda girişimcilik ve mesleki eğitimi konuları ile Kadın Kooperatifçiliği hakkında bilgilendirme yaptılar. Program konuyla ilgili soru- cevap sunumuyla son buldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here