Muzaffer Koşan

İlköğretim Haftası münasebeti ile çelenk sunma töreni düzenlendi.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim haftası kutlama programı Erzincan Belediyesi önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlarken İl Milli Eğitim Müdürü Gün, yeni öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Erzincan Belediyesi Tören Alanındaki Atatürk Anıtı’na İlköğretim Haftası çelengini sunan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, eğitim camiasının 2019-2020 eğitim öğretim yılını tebrik etti.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün başkanlığında İl ve İlçe Milli Eğitim yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı törende eğitimciler Başöğretmen Atatürk’ün Anıtı’na çelenk sundular. Törende Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardında İl Milli Eğitim Müdürü Gün’ün konuşmaları ile tamamlandı.

Erzincan Belediyesi Tören Alanındaki Atatürk Anıtı’na İlköğretim Haftası çelengini sunan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, eğitim camiasının 2019-2020 eğitim öğretim yılını tebrik etti. Gün burada yaptığı konuşmasında; Hep birlikte 9 Eylül sabahı ilk ders zilinin çalması ile birlikte çocuklarımız o çok özlemiş oldukları öğretmen, arkadaş ve okullarına kavuşmalarının yanında yine öğretmenlerimiz çok gayret sarf etmek suretiyle çalıştıkları okul ve öğrencilerine kavuşmuş oldular.

Erzincanlı eğitim bir şehri haline getiren Öğretmen arkadaşlarıma dedim ki ilk günden itibaren hafta içerisinde yaklaşık 1 ilçe ile birlikte 20 okulumuzu ziyaret etme fırsatı buldum. Çalan zilin ilk saatinden itibaren hazırlıklarını tamamlayan öğrencilerimizin ciddi bir katılımıyla okula gelmeleri ve neticesinde ciddi bir planlama yapan siz kıymetli öğretmen arkadaşlarım hepinizin bildiği gibi 2023 eğitim vizyonu çalışmaları çerçevesinde bakanlığımızın yapmış olduğu çalışma takviminde Kasım ve Nisan aylarında ki ara tatiller ile birlikte biliyorsunuz daha önce eylül ayının 3. Haftasında okullar açılıyordu. Ama bu yıl Eylül’ün 2 haftasında açıldı. İlköğretim ve eğitim kanunu 51 maddede ilköğretim haftası Eylül’ün 3ü haftasıdır der. Dolayısıyla ders zilleri bir hafta önce çaldı. Bununla birlikte ilköğretim haftası ile ilgili yapılacak çalışmalar geçen hafta olduğu gibi bu hafta de devam edecektir. İlköğretim haftasındaki amacımız okuma alışkanlığını, okula gitme alışkanlığını ve bunlarla birlikte adaptasyon ve uyum sürecini en güzel bir şekilde yapmaktır. İşte bundan dolayıdır ki bu hafta boyunca okullarımızda farklı etkinlikler yapmak suretiyle çocuklarımızın okula uyumları sağlanacaktır. bu vesileyle bir kez daha ilköğretim haftasını kutluyor hayırlara vesile olmasını başarılı güzel çalışmalar geçidi çalışmalarla geçirmesini temenni ediyorum” dedi.

Arkadaşlarım rahmetli Cemil Meriç’in eğitimle ilgili güzel bir sözü var;  ”Muhteşem bir maziyi daha muhteşem bir istikbal ile köprü yapmaktır eğitim, onun için eğitime dört elle sarılmak lazım.” diyor. Amacımız 2023 2070 eğitim vizyonu ile çok güzel başarılar ve çok güzel hikâyeler yazmaya bakacağız. Bizler Çalışkan üretken yenilikçi ve aynı zamanda milli ve manevi değerlere bağlı 2023 eğitim vizyonu kılavuzluğunda gençler yetiştirmek istiyoruz. Arkadaşlarım hızla değişen bir dünyada yaşıyoruz bu hızla değişen dünyaya ayak uyduramayanlar sahnenin hemen kenarına atılır. Sahnede olabilmenin olmazsa olmazı ve lokomotifin hepinizi ve hepimiz çok iyi biliyoruz ki eğitimdir. Eğitimi yapanlar sağlam temeller üzerine oturtulanlar bu sahnenin aktörleridir, diğerleri ise figüranlardır.

2019-2020 eğitim öğretim yılından hayırlara vesile olmasını yüce Mevla’dan niyaz ediyorum sağlık mutluluk ve başarılarla dolu olmasını yine temenni ediyorum ve bu yıl söyleyeceğimiz söz ve sahne bizim hepinize teşekkür ederim” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here