Taner Yılmazçelik

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Araştırma Enstitüleri ile çiftçi eğitimi ve tarımsal yayımla ilgili görevleri yerine getirmekle sorumlu Tarım ve Orman İl Müdürlükleri arasındaki işbirliğini etkin hale getirmek, çiftçi sorunlarını çözüm bulunmak üzere Araştırma Enstitülerine iletmek, bulunan çözümlerin, geliştirilen teknolojilerin ve tarımsal yeniliklerin çiftçilere aktarılmasını sağlamak amacıyla Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitü Müdürlüğü koordinatörlüğünde Malatya Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ev sahipliğinde “III. Bölge Grup Toplantısı (BGT)” 25 Nisan 2019 tarihinde Malatya Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.
Toplantıya Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitü Müdürlüğünün yanı sıra Malatya Kayısı Araştırma Enstitüsü, Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü, Elazığ Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü yönetici ve teknik elemanları, Tunceli, Malatya, Gümüşhane, Erzincan ve Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerinin Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlerinde görevli personeller ile yöneticiler ve teknik elemanların yanı sıra Enstitü Araştırma yayım Koordinatörleri olmak üzere toplam 58 kişi katıldı.
Açılış konuşmalarının ardından araştırma kuruluşlarınca 2018 yılında sonuçlandırılan projelere ait sunumlar yapıldı. İl Müdürlüklerince yapılan çalışmalar ve yürütülen projelerle yeni uygulamaların da anlatıldığı toplantıda, yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri konularında bilgi alışverişinde bulunuldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here